Baza wiedzy Social Media

Wymiary grafik na Twitch 2021

Jesteś tutaj:

Twitch to platforma medialna, która umożliwia użytkownikom udostępnianie na żywo wideo. Serwis jest przeznaczony głównie do transmitowania gier komputerowych oraz rozgrywek sportu elektronicznego. Stream online ma ogromne grono fanów. Według danych pochodzących z platformy, Twitch jest odwiedziany codziennie przez około 10 milionów użytkowników.

Strona powstała w czerwcu 2011 roku, a jej założycielami są Justina Kan i Emmett Shear. W sierpniu 2014 roku platforma została kupiona przez Amazon.com za kwotę 970 milionów dolarów. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie wymiary grafik obowiązują na Twitch.

Twitch – rodzaje grafik 2021

Twitch to miejsce, które łączy w sobie cechy innych social mediów oraz popularnego serwisu YouTube. Użytkownicy w ramach platformy mogą tworzyć własne profile. Aby spersonalizować wygląd swojego konta, osoby korzystające z Twitch mogą ustawić swój banner oraz avatar (profile picture).

twitch banner

Zdjęcie profilowe i banner

Baner i zdjęcie profilowe (profile picture) to dwa najbardziej widoczne elementy profilu na Twitch. Grafiką wybraną jako avatar może być ulubione zdjęcie lub logo przygotowane specjalnie z myślą o platformie Twitch. Ważne, by zadbać o ich design, ponieważ to właśnie te dwa obrazy składają się na pierwsze wrażenie odbiorców. Aby zmienić zdjęcie, zaloguj się do serwisu Twitch i przejdź do ustawień kanału. W tym miejscu możesz także zmienić baner profilowy. Ważne, by przesyłany obraz znajdował się w formacie JPEG, PNG lub GIF. Jego maksymalny rozmiar to 10 MB.

Zalecany przez Titch rozmiar dla baneru profilowego to 1200 x 480 pikseli. Strony Twitcha (i Twój obrazek na banerze) skalują się w zależności od szerokości okna przeglądarki danego użytkownika. Obrazy niższe lub wyższe niż 480 pikseli są automatycznie skalowane do wysokości 480 pikseli. Obrazy są rozciągane także w sytuacji, gdy otwarte okno przeglądarki użytkownika jest szersze niż obraz.

Jeśli chcesz zapewnić spójny wygląd swojego profilu na wszystkich rozdzielczościach monitorów, najlepiej wybierz jak najszerszy obraz i umieść grafikę po lewej stronie.

twitch profile picture avatar

Kolor profilu na Twitch i baner odtwarzacza

Aby wyróżnić swoją markę na Twitch, użytkownicy mogą wybrać kolor profilu i przesłać baner odtwarzacza, który będzie pojawiał się podczas ich nieobecności. Wybrany kolor akcentujący pojawi się na różnych elementach kanału i podkreśli Twoje materiały na Twitch. Aby go wybrać, zaloguj się i przejdź do ustawień kanału, a następnie wybierz opcję Panel kontrolny twórcy. Zadbaj o design swojego kanału, jeśli chcesz zyskać nowych fanów na Twitch.

Stream – harmonogram transmisji na Twitch

Twitch zaleca, aby na profilu zamieścić informację o dniach i godzinach, w których odbywają się Twoje transmisje. Jako czas rozpoczęcia możesz podać przybliżoną porę rozpoczęcia transmisji, tak samo z czasem trwania. Pamiętaj tylko, by na bieżąco aktualizować dane na profilu. Nie zapominaj także o dodaniu kategorii transmisji oraz zamieszczeniu tytułu, który poinformuje widzów, czego mogą spodziewać się na Twoim streamie.

Biografia i linki do social media

Atrakcyjność Twojego profilu wzrośnie, jeśli dodasz tekst biografii i zamieścisz linki do portali społecznościowych. Widzowie będą mogli łatwiej Cię odnaleźć, jeśli zawrzesz w swoim opisie elementy SEO. Dzięki temu wyszukiwarka wyświetli Twój kanał użytkownikom, którzy szukają Ciebie lub podobnych materiałów. Dodaj biografię przez kliknięcie ikony profilu wpisanie treści w pole na informacje o sobie.

Zwiastun kanału

Zwiastuny kanału to krótkie filmy, które Twoi nowi, potencjalni widzowie mogą zobaczyć, kiedy jesteś offline. Zwiastun wyświetla się na górze strony kanału, gdy odwiedza ją nowy użytkownik. Maksymalna długość zwiastuna na Twitch wynosi 60 sekund

Czy ten artykuł był pomocny?
0.5 na 5 gwiazdek

1 rating

5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 100%
5
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Spis treści