Baza wiedzy Social Media

Wymiary grafik na Twitter 2021

Jesteś tutaj:

Twitter jest jednym z najpopularniejszych portali w mediach społecznościowych. Użytkownik, który posiada konto na Twitterze, może czytać oraz umieszczać krótkie wiadomości, czyli tzw. tweety. W języku polskim potocznie nazywa się tę czynność ćwierkaniem, w związku z tłumaczeniem angielskiego wyrażenia tweet.

Wiele osób traktuje Twittera jako miejsce do przeglądania najnowszych wiadomości z kraju oraz ze świata. Wynika to z tego, że często newsy trafiają tam szybciej niż na inne portale informacyjne. Na Twitterze mają również miejsce różnego rodzaju dyskusje.

Przez wielu specjalistów to medium społecznościowe jest uznawane za doskonałe miejsce do kreowania marki osobistej oraz wizerunku firmowego. Zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle oraz grafiki w postach – sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ich temat w kontekście Twittera!

Zdjęcie profilowe jedną z najważniejszych grafik na Twitterze – wymiary grafik 2021

Jeśli chcesz wykorzystać pełny potencjał Twittera w aspektach marketingowych, warto dopasować wszystkie kwestie techniczne Twojego profilu. Zdjęcie profilowe w odpowiednich wymiarach nie tylko będzie lepiej się prezentować, ale również osiągnie lepsze wyniki. Jaki jest polecany rozmiar zdjęcia profilowego na Twitter? Twoja grafika powinna zachować proporcję 1:1, w wymiarach 400 x 400 pikseli.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Twitter automatycznie przycina kąty kwadratu, tak aby móc wyświetlić zdjęcie profilowe w postaci koła. Kolejna ważna informacja to format przesyłanych grafik. Zdjęcia są akceptowane w formacie JPG, PNG oraz GIF. Maksymalna wielkość zdjęcia profilowego na Twitterze to 2 MB. Wybrane przez Ciebie zdjęcie będzie pojawiać się przy każdym opublikowanym tweecie, dlatego dobierz je dobrze.

zdjęcie profilowe - wymiary grafik Twitter

Zadbaj o odpowiedniej wielkości zdjęcie w tle

Kolejnym, bardzo ważnym rodzajem grafiki na Twitterze jest zdjęcie w tle. W momencie, gdy użytkownik zainteresuje się tym, o czym tweetujesz i postanowi odwiedzić Twój profil, następnym co zobaczy, oprócz wspomnianego wyżej zdjęcia profilowego, będzie grafika znajdująca za nim.

Jakie są zalecane wymiary grafik dla tej istotnej części Twojego profilu? Specjaliści sugerują, aby zdjęcie w tle nie było ani większe, ani mniejsze niż 1500 x 500 pikseli. Dobrą informacją jest fakt, że Twitter nie ucina grafik w zależności od używanego urządzenia, lecz je skaluje. Dlatego możesz być pewny, że wybrane przez Ciebie zdjęcie w tle będzie wyglądać dobrze zarówno na laptopie, jak i smartfonie czy tablecie.

zdjęcie w tle - wymiary grafik Twitter

Wymiary grafik dodatkowych

Twitter oferuje możliwość wzbogacenia tweeta o dodatkową grafikę, która może mieć formę kwadratu lub prostokąta. Warto wiedzieć, że maksymalny rozmiar umieszczanych plików to 5 MG. Wymiary grafik w postach zachowują proporcję 16:9. Przykładową wartością jest 1200 x 675 pikseli. Wyjątkiem są gify oraz formy wideo, które mogą mieć formę kwadratu.

social media - wymiary grafik dodatkowych Twitter

Social media – krótka historia Twittera

Social media są jednymi z najczęściej pobieranych aplikacji na smartfony na całym świecie. Jedną z najpopularniejszych propozycji jest Twitter, z którego na co dzień korzysta prawie 190 millionów użytkowników. Platforma została założona 21 marca 2006 roku  przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa, Noah Glassa oraz Biza Stone’a.

Najważniejszą funkcją Twittera jest tzw. ćwierkanie, czyli krótkie posty (maksymalnie 280 znaków) skupiające się na treści oraz zawartym w nich przekazie. Znakiem charakterystycznym dla Twittera, jest jego logo. Ma ono postać niebieskiego ptaszka, który jest nazywany Larry The Bird. Skąd wzięła się ta nazwa? Od amerykańskiego koszykarza Larry’ego Birda.

Social media są szczególnie lubiane przez celebrytów oraz inne sławne osoby. Twitter jest jednym z portali, który wiedzie u nich prym. Szczególnie popularny jest wśród polityków, dziennikarzy oraz publicystów. Warto wiedzieć, że swoje profile w social media, w tym na Twitterze, mają również firmy, korporacje, czasopisma oraz instytucje państwowe.

Twitter, tak jak inne social media, z każdym rokiem próbuje wprowadzać kolejne innowacje oraz rozwiązania, które będą komfortowe dla użytkowników. Jednym z nich było wprowadzenie fleets, czyli formy relacji, które można było dodawać w czasie rzeczywistym. Funkcja była podobna w funkcjonowaniu do popularnych stories na Instagramie. Wymiary grafik fleets miały następujące wartości: 1080 x 1920 pikseli lub na odwrót, czyli 1920 x 1080 (wtedy grafika była dopasowywana do ekranu). Niestety to rozwiązanie nie spotkało się z uznaniem użytkowników i po kilku miesiącach, specjaliści Twittera zdecydowali się na wyłączenie tej funkcji.

Prowadzenie każdego rodzaju portalu społecznościowego wymaga regularności oraz kreatywności. W social media kładziony jest również nacisk na wymiary grafik zamieszczanych przez użytkowników. Dlatego pamiętaj, że zdjęcie profilowe powinno mieć 400 x 400 pikseli, z kolei zdjęcie w tle 1500 x 500 pikseli. Nie zapominaj o dodatkowych grafikach (wymiary grafik w postach w proporcji 16:9, wymiary grafik w kartach to 1200 x 628 pikseli).

 

Czy ten artykuł był pomocny?
0 na 5 gwiazdek
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
5
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Spis treści