Pomagamy branży IT w marketingu online

Jeśli chcesz zbudować widoczność firmy w Polsce czy za granicą, to dobrze trafiłeś.

pisanie na laptopie

Dobrze przygotowana pod względem technicznym strona internetowa to fundament dla przyszłych działań w online. Witryny, które posiadają odpowiednie zaplecze techniczne i są poprawnie zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych, generują ruch, który w rezultacie przekłada się na zwiększoną sprzedaż. Chcesz poprawić widoczność Twojej strony i skutecznie osiągać wyznaczone cele biznesowe? Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie kompleksową strategię działania, której skuteczność poparta jest aktualną wiedzą i naszym wieloletnim doświadczeniem w SEO oraz branży IT.

Mieliśmy przyjemność współpracować z…

Strategia SEO dla IT

Strategia SEO odpowiedz Ci na dwa podstawowe pytania. Co i jak robić, żeby zwiększyć widoczność twojej strony. Rozpoczynając nasze działania, wykonujemy dokładną analizę słów kluczowych oraz weryfikujemy działania Twojej bezpośredniej konkurencji. Sprawdzamy, czego i w jaki sposób wyszukują użytkownicy, do których chcesz dotrzeć ze swoją ofertą. Bazując na ścisłych danych i doświadczeniu naszych specjalistów, opracowujemy wygląd serwisu i jego poszczególnych podstron, plan treści i linkowania. W efekcie otrzymujesz od nas kompleksową strategię SEO na efektywną rozbudowę Twojego serwisu i maksymalne wykorzystanie jego potencjału.

Co od nas otrzymasz w ramach strategii dla IT?

Jako Strategiczni.pl od kilku lat efektywnie współpracujemy z polskimi i zagranicznymi firmami reprezentującymi branżę IT. W tym czasie zdobyliśmy szerokie doświadczenie w pozycjonowaniu zagranicznym, dzięki któremu jesteśmy w stanie skutecznie realizować również audyty SEO dla międzynarodowych firm. Z sukcesem obsługujemy osiem różnych rynków, pomagając przedsiębiorstwom, które nam zaufały, w ekspansji na nowe rynki i promocji biznesu poza granicami Polski. 

Profesjonalny audyt serwisu to świetny początek, jednak do osiągnięcia pełnego sukcesu w wynikach wyszukiwania niezbędne jest stworzenie przemyślanej, długoterminowej strategii SEO pozwalającej na sukcesywne zwiększanie ruchu z wyników wyszukiwania Google. Jako Strategiczni.pl pomożemy Ci we wszystkich wskazanych obszarach.

Decydując się na naszą usługę, otrzymasz od nas wielopoziomową analizę Twojej strony internetowej – zarówno pod kątem użyteczności i przyjazności serwisu dla użytkowników, jak i czytelności dla robotów Google. Audyty, które wykonują nasi specjaliści, każdorazowo uwzględniają wszystkie istotne aspekty witryny: wskazujemy jej mocne i słabe strony, identyfikujemy błędy w celu zwiększenia widoczności strony i sprzedaży, wskazujemy jakie zmiany wprowadzić, by to naprawić i co zrobić dodatkowo, by osiągnąć założone cele.  Rezultatem naszej pracy jest wyczerpujący i kompleksowy dokument wyszczególniający i omawiający wszystkie kluczowe obszary Twojej strony. Naszym celem jest zbudowanie widoczności Twojej strony na słowa kluczowe odpowiadające Twojemu biznesowi

Benefity

 1. Indywidualne podejście

  Pracujemy w Agile i jesteśmy zorientowani na indywidualne potrzeby Klientów. Oferujemy Ci kompleksową, dopasowaną do specyfiki Twojej firmy analizę strony internetowej przeprowadzoną przez wyspecjalizowany dział SEO.

 2. Wiedza i narzędzia

  Wszelkie audyty i analizy przeprowadzane są z użyciem profesjonalnych, płatnych narzędzi SEO. Jednak to dopiero wiedza i doświadczenie specjalistów przekładają zebrane w ten sposób dane, na informacje i wnioski niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

 3. Analiza konkurencji

  Sprawdzamy działania Twojej konkurencji i oceniamy, jak Twoja strona wypada na jej tle pod względem m.in. widoczności na wybrane słowa kluczowe, indeksowania, prędkości witryny czy linkowania.

  pracownicy Strategiczni.pl w biurze podczas szkolenia
 4. Dokładna analiza słów kluczowych dopasowanych do Twoich usług

  Analiza i dobór odpowiednich słów kluczowych, na które wyszukują Twoją firmę użytkownicy, to priorytet w procesie budowania widoczności w Internecie. Poprawnie dopasowane frazy kluczowe będą procentować latami, generując nie tylko ruch, ale przede wszystkim leady.

 5. Content plan

  Nawet najlepiej zoptymalizowana strona pod względem technicznym nie przyniesie efektu, jeśli na stronie zabraknie treści. Dlatego wcześniejsze analizy konkurencji czy słów kluczowych, przekładamy na to jak powinien być zbudowany serwis oraz następnie jak wszystkie podstrony uzupełnić o treść. Mówimy tu zarówno o zakresie tematycznym, jak i ilościowym.

 6. Szczegółowe wytyczne

  Nasz audyt to kompleksowy dokument identyfikujący błędy na stronie i obszary warte poprawy wraz z konkretnymi wnioskami. Na podstawie przeprowadzonej analizy wyznaczamy plan działania i priorytetyzujemy zadania, które należy wykonać w celu poprawienia widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.

Czego dowiesz się z audytu SEO?

Jak wygląda Twoja strona na tle konkurencji

Jaki jest potencjał i na jakich rynkach

Jakie są realne frazy kluczowe

Jak zaplanować strukturę serwisu

Jakich treści potrzebujesz na stronie

Jakiej ilości treści potrzebujesz na stronie

Jak technicznie zoptymalizować stronę

A to tylko początek!

Jak wygląda współpraca ze Strategiczni.pl?

Spośród pozostałych agencji SEO z pewnością wyróżnia nas podejście. Pracujemy w filozofii Agile, co sprawia, że szybka adaptacja do zmian jest podstawową zasadą wszystkiego, co robimy. We współpracy z naszymi Partnerami stawiamy na silny partnership, pracujemy Z klientem, a nie DLA niego. Znamy specyfikę branży IT i mamy w niej wieloletnie doświadczenie – w tym czasie zdobyliśmy cały niezbędny know-how i wypracowaliśmy praktyki, które pozwalają nam pracować jeszcze efektywniej, wydajniej i skuteczniej. Z sukcesem wdrożyliśmy w naszej organizacji szereg wydarzeń scrumowych, a podejmowane projekty realizujemy w dwutygodniowych iteracjach (tzw. sprintach) – nasi specjaliści wspólnie z Klientem wyznaczają cele i priorytety, do których następnie dążymy. Sprinty realizujemy na podstawie backlogu, w którym gromadzimy wszystkie zadania do wykonania w ramach danego projektu, a wszystko to opieramy o taki narzędzia jak ClickUp i Clockify. Nasze audyty SEO ze strategią to każdorazowo wynik pracy zespołu specjalistów opierających się na dedykowanych narzędziach: nie korzystamy z gotowych szablonów, nie używamy automatycznych programów. Gwarantujemy Ci indywidualne podejście i skuteczność działań popartą doświadczeniem w branży IT.

 

 

Sprawdź nasze Case Study

Case study

Case study

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

  Jak możemy Ci pomóc?

  Dane kontaktowe  Wiadomość  Najczęściej zadawane pytania

  W branży IT znaczącym utrudnieniem jest duża konkurencja, która sprawia, że pozycjonowanie strony jest bardziej wymagające z perspektywy SEO. Problematyczne niekiedy okazuje się także budowanie strategii contentowej z uwagi na wysokie potencjały fraz kluczowych (lub przeciwnie – brak potencjałów dla fraz opisujących usługi, co ma miejsce czasami w przypadku start-upów). W branży IT trzeba liczyć się też z nieco wyższymi kosztami pozyskania linków, które są jednak niezbędne w tym procesie i w dłuższej perspektywie przyniosą zyski.

  Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim klienta docelowego, a więc: do kogo jest kierowana usługa oraz czym wyróżnia się na tle konkurencji. Ponadto należy zadbać o przemyślaną strategię linkowania wewnętrznego, a także uporządkowaną i przyjazną strukturę serwisu.

  Odpowiadamy stanowczo: nie. W przypadku każdej strony SEO jest ciągłym procesem, polegającym na wykrywaniu błędów w serwisie, monitorowaniu konkurencji, zmian algorytmów czy zmieniających się preferencji użytkowników. Najskuteczniejsza strategia SEO to taka, która polega na ciągłym udoskonalaniu rozwiązań i testowaniu zaproponowanych działań, ich regularnej optymalizacji i dostosowywania do nowych wymagań.