Case study

[IT] Polska firma zdobywa klientów w USA dzięki GBP – pierwszy lead w zaledwie dwa dni!

Dwa dni po założeniu wizytówki Google Business Profile udało się pozyskać potencjalnego klienta!

O projekcie

Głównym celem naszego Klienta – polskiego software house’u – jest sprzedaż usług na rynku międzynarodowym, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Cechą charakterystyczną dla branży IT jest duża konkurencyjność, przez co firmy niejednokrotnie muszą walczyć o pozyskiwanie nowych klientów. Na polskim rynku ceny są niższe, a specjaliści – wysoko wykwalifikowani, co przyciąga zagraniczne firmy.

Software house, z którym współpracujemy, poza ogólnymi świadczeniami (takimi jak software development), oferuje przede wszystkim działania z zakresu niszowej usługi, jaką wciąż pozostaje integracja. W konsekwencji oznacza to, że zainteresowanie użytkowników tematem jest niewielkie, co przekłada się na liczbę wyszukań i problem z dotarciem do właściwej grupy docelowej na szerszą skalę. Lead przynosi naszemu Klientowi wysoką marżę, wpisując się tym samym w jego cele biznesowe.

Wyzwania

 • wysoce konkurencyjna branża,
 • niszowe usługi,
 • dotarcie na rynek międzynarodowy, ze szczególnym naciskiem na USA. 

Cele

 • generowanie wartościowych leadów,
 • skuteczna optymalizacja wizytówki Google Business Profile,
 • przyciągnięcie potencjalnych klientów zza granicy.

W Strategiczni.pl stawiamy na indywidualne podejście do Klienta uwzględniające jego potrzeby biznesowe i specyfikę branży, dlatego zaproponowaliśmy kreatywne i jednocześnie eksperymentalne rozwiązanie, które miało zapewnić jak najkorzystniejszy wynik w generowaniu leadów i potencjalne przełożenie na sprzedaż usług. Optymalizowaliśmy każdą wizytówkę pod różne, sprecyzowane grupy fraz dotyczące m.in. technologii integracyjnych. Najszybszy efekt przyniósł Profil Mojej Firmy dedykowany Filadelfii, w którym skupiliśmy się na frazach związanych z „fintech software development”.

Jak to zrobiliśmy?

Wykorzystując doświadczenie zdobyte w wyniku realizowania z sukcesem licznych projektów dla branży IT, wiedzieliśmy, jak skutecznie działać na globalnym rynku za pomocą Google Business Profile (dawniej GMB, czyli Google My Business).

 1. Założenie wizytówki

  Pracę zaczęliśmy od założenia wizytówki. Weryfikacja była natychmiastowa, a Google nie wymagał od nas żadnych dodatkowych działań (np. konieczność wpisania specjalnego kodu wysłanego na kartce pocztowej pod wskazany w profilu adres).

 2. Optymalizacja

  Po konsultacji z software house’m i analizie lokalnych słów kluczowych zdecydowaliśmy się zoptymalizować wizytówkę pod ważną dla naszego Klienta i jednocześnie najskuteczniejszą w naszym przekonaniu frazę – „fintech software development”.

 3. WPROWADZENIE INFORMACJI

  Uzupełniliśmy wszystkie dane kontaktowe, informacje i opisy zgodnie z zasadami SEO, co miało przyczynić się do osiągnięcia wysokiej pozycji w rankingach wyszukiwania.

 4. harmonogram publikacji

  Opracowaliśmy harmonogram publikacji postów w wizytówce Google i na jego podstawie zaczęliśmy je regularnie dodawać.

Efekty

Wyniki naszych działań przyniosły niemal natychmiastowe efekty. 48 godzin – tyle wystarczyło, aby potencjalny klient nawiązał kontakt. Poprzez wizytówkę Google Business Profile użytkownik został przekierowany na stronę internetową firmy IT, a zainteresowany konkretnymi usługami postanowił dowiedzieć się więcej na temat współpracy. W dwa dni udało się wygenerować zainteresowanie, które w perspektywie długoterminowej ma szansę doprowadzić do zwiększenia sprzedaży.

Dzięki nieszablonowemu podejściu, specjalistycznej wiedzy i udanym projektom w portfolio zaufała nam kolejna firma z branży IT, dla której również wypracowaliśmy jak najkorzystniejsze rozwiązanie mimo konkurencyjnego rynku międzynarodowego. Nasz zespół zawsze stara się zrozumieć potrzeby biznesowe klienta i opracować na ich podstawie skuteczną strategię. 

Jeśli zależy Ci na zaangażowaniu w realizowane działania, kompleksowym wsparciu i merytorycznym doradztwie, zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty Strategiczni.pl! Rozwijaj z nami swój biznes!

Porozmawiajmy!