Social Media Marketing

prowadzenie social media i efektywne wykorzystanie potencjału firmowego profilu na Facebooku, Instagramie i LinkedIn

pracownicy Strategiczni.pl w biurze podczas szkolenia

Kreujemy skuteczne strategie social media i dbamy o wizerunek współpracujących z nami firm, budując zaufanie i zaangażowanie odbiorców. Wiemy, jak promować firmę w social media i zwiększać jej znaczenie w kanałach takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn.

W trakcie planowania naszych działań uwzględniamy specyfikę branży Klienta i aktywność konkurencji tak, by wyróżnić markę na jej tle i maksymalnie wykorzystać możliwości firmowych profili w najpopularniejszych social media. Naszą komunikację opieramy na języku korzyści, uwypuklając unikalne wartości każdej firmy, które trafią w potrzeby grupy docelowej. Nie są nam obce najnowsze trendy social media, a nasz zespół to doświadczeni specjaliści z obszaru social media marketingu o świeżym spojrzeniu i niebanalnych pomysłach na to, jak promować firmę w serwisach społecznościowych.

Portale społecznościowe są potężnym narzędziem marketingowym, a definicji social media nie trzeba nikomu już wyjaśniać. Tworząc kampanie w social mediach, nie boimy się wychodzić z inicjatywą, uważnie obserwując przy tym wskaźniki zaangażowania odbiorców. Popraw swój wizerunek w sieci, oddając prowadzenie social media w ręce specjalistów Strategiczni.pl – sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zakres naszych działań

Prowadzenie profilu na Facebooku

sprawdź ofertę

Prowadzenie profilu na Instagramie

sprawdź ofertę

Prowadzenie profilu na LinkedIn

sprawdź ofertę

Benefity

 1. Profesjonalny profil medialny

  Prowadzenie social media planujemy według przemyślanej strategii działania, stawiając na regularną komunikację opartą na lojalności, wiarygodności i transparentności. Dzięki temu zadbamy o Twój profesjonalny wizerunek w social mediach i skutecznie wypromujemy Twoją markę. 

 2. Rozpoznawalność marki

  Aby zaistnieć w najpopularniejszych social media i zwiększyć świadomość Twojej marki, potrzebujesz wartościowej i spójnej z założonymi celami biznesowymi komunikacji opartej na angażujących treściach i efektownej kampanii reklamowej. U nas otrzymasz kompleksową obsługę social media, dzięki której osiągniesz ten cel.

 3. Zyskanie zaufania potencjalnych klientów

  Profesjonalnie zadbamy o Twoje serwisy społecznościowe i zaplanujemy strategię social media, dzięki której zaprezentujesz się innym użytkownikom jako ekspert w swojej branży, zwiększysz zaufanie i lojalność Twoich odbiorców oraz wiarygodność Twojej firmy. 

 4. Zwiększony zasięg

  Wizerunkowa i sprzedażowa kampania w social media takich jak Facebook, Instagram i LinkedIn to sposób na skuteczną promocję i dotarcie do nowych klientów i użytkowników internetu na całym świecie. To platformy umożliwiające tworzenie różnorodnych postów i formatów, dzięki którym wyróżnimy Cię na tle konkurencji, dbając o Twoje kluczowe portale społecznościowe i poprawiając Twój wizerunek w social media.

Zakres działań Social Media

Kreatywna strategia

Trendy social media to coś, co nie ma przed nami tajemnic. Każdą strategię social media kreujemy w zgodzie z najnowszymi nowinkami, opierając się na wnikliwej analizie działalności Klienta. Prowadzenie social mediów firmy rozpoczynamy od audytu dotychczasowej komunikacji marki. Na tej podstawie przygotowujemy plan działania wraz z kompleksową ofertą postów realizującą cele sprzedażowe i wizerunkowe Twojej firmy.

Regularne posty

Nawet najlepsza strategia social media nie przyniesie efektu, jeśli zabraknie w niej systematyczności. Aktywne prowadzenie social mediów to podstawa każdego planu marketingowego, dlatego nasi specjaliści oferują pełną obsługę Twoich firmowych kanałów Facebook, Instagram czy LinkedIn według przygotowanego harmonogramu publikacji, pamiętając o utrzymywaniu relacji z odbiorcami.

Aktualne informacje o wydarzeniach

Wprowadzimy Cię do świata social media i pozwolimy Ci być na bieżąco z aktualnymi trendami i wydarzeniami, które liczą się w Twojej branży. Dzięki temu tworzone przez nas posty będą atrakcyjniejsze dla Twoich odbiorców, niosąc dla nich realną wartość. 

Zarządzanie contentem

Wartościowy content potrzebuje odpowiedniej dystrybucji, dlatego prowadzimy również kampanie wspierające w social media. Dzięki temu Twoje treści dotrą do szerszej grupy odbiorczej, a Twoja firma i pracownicy zaprezentują się jako eksperci z branży.

Monitorowanie wskaźników

Projektujemy i wdrażamy kampanie w najpopularniejszych portalach społecznościowych, bacznie obserwując wskaźniki zaangażowania użytkowników na Facebooku, Instagramie czy LinkedIn. Analizujemy na bieżąco ruch i monitorujemy osiągane wyniki, które każdego miesiąca przedstawiamy Klientom.

Współpraca z działem copywritingu i marketingu

W ramach usługi prowadzenia social media gwarantujemy kompleksowe wsparcie ze strony doświadczonych specjalistów, bo wiemy, że biznesowe wykorzystanie kanałów społecznościowych musi opierać się na czymś więcej niż tylko publikowanie postów. Dla nas priorytetem są angażujące treści i odpowiednio targetowana reklama. 

Wyciąganie wniosków z feedbacku

Zdajemy comiesięczne raporty i omawiamy wyniki, usprawniając tym samym dalsze działania w social media i udoskonalając strategię. Testujemy pomysły i sprawdzamy, co przynosi najlepsze rezultaty w danej branży – a przy tym wszystkim wysoko cenimy sobie transparentność i efektywny partnership, stawiając na bieżącą wymianę informacji.

Budowanie relacji z użytkownikami

Wiemy, jak ważne dla pozytywnego wizerunku w social media jest budowanie trwałej relacji z użytkownikami i podnoszenie świadomości marki. Dlatego prowadzimy regularną komunikację z odbiorcami naszych Klientów. W ramach obsługi social media proponujemy angażujące Q&A, treści poradnikowe i sprzedażowe, a w razie potrzeby – skuteczne wsparcie w zarządzaniu kryzysem w portalach społecznościowych.

Ocena kanałów społecznościowych

Naszym celem jest kompleksowe wsparcie w działaniach komunikacyjnych w najpopularniejszych social media. Zanim zaproponujemy strategiczne działania zwiększające widoczność Twojego biznesu, sprawdzimy, co działa, a co wymaga niewielkich usprawnień dla osiągnięcia dużej zmiany. 

 Jak promować firmę w Social Media?

Współpracowaliśmy z Klientami z różnych branż i o bardzo zróżnicowanych potrzebach. Wypracowaliśmy praktyki, dzięki którym wiemy, jak prowadzić social media firmy z wielu sektorów. Zlecając nam obsługę Facebooka, Instagrama i/lub LinkedIn Twojej marki, otrzymasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb, a strategię social media opracujemy na bazie wnikliwej analizy profilu Twoich odbiorców.

Jak mierzyć zasięg w Social media?

Opracowując strategię kampanii w mediach społecznościowych, bierzemy pod uwagę dane, które pozwalają określić zasięg Twojego profilu. Za pomocą profesjonalnych narzędzi do monitorowania social media sprawdzimy informacje o liczbie użytkowników docierających do treści na Twoim profilu. Po analizie wyników opracujemy metody działań, które umożliwią Twoją efektywną promocję w social media.

Strategia Social Media – jak to działa?

Opracowanie strategii na popularne serwisy społecznościowe pozwala zaplanować skutecznie działania marketingowe od podstaw i przeprowadzić przez nie Klienta krok po kroku. Plan kampanii w najpopularniejszych social media przygotujemy na podstawie Twoich wytycznych wspartych naszą wiedzą i doświadczeniem.

Brief z klientem

Podstawą naszej współpracy w zakresie obsługi social media będzie brief, który pomoże wskazać potrzeby i wspólnie opracować cele działań Twojej firmy w poszczególnych kanałach społecznościowych. Zakres naszych działań dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, dlatego nasz brief opiera się na rozmowie, wymianie doświadczeń i planów na prowadzenie social media Twojego biznesu.

Analiza profilu wyjściowego Social Media

Na początku współpracy wykonamy audyt obecności Twojej firmy w najpopularniejszych social media. Wskażemy to, co już przynosi oczekiwany skutek oraz odnajdziemy aspekty wymagające doszlifowania. Zaproponujemy też nowe rozwiązania, które poprawią wyniki Twojej firmy i jej wizerunek w social media.

Wyznaczenie celów biznesowych i komunikacyjnych

Spójna komunikacja i przemyślana strategia social media skutecznie przybliżą Cię do osiągnięcia założonych celów. Może to być np. zwiększenie sprzedaży czy poprawienie widoczności marki. Skupiamy się też na kreowaniu profesjonalnego wizerunku – w tym celu będziemy pracować z Tobą nad contentem edukacyjnym.

Określenie grupy docelowej

Jak mówić do innych, by nas słuchali? Kluczem powodzenia strategii social media i podjętych działań komunikacyjnych jest dostosowanie przekazu i treści do potrzeb odbiorcy. Opracowując Twoją grupę docelową, weźmiemy pod uwagę badania i trendy social media, tak, aby nie tylko do nich trafić, ale także skutecznie sprzedawać.

Ustalenie treści komunikatów

Pracujemy dla Ciebie i z Tobą. Proponujemy współpracę, w której Twój głos zostanie wysłuchany, a przed publikacją treści będziesz mieć czas, by się z nimi zapoznać i wnieść ewentualne uwagi.

Dobór narzędzi Social Media

W celu rozwijania Twoich działań biznesowych sprawdzimy potencjał najpopularniejszych social media. Przeprowadzimy testy i wprowadzimy na stałe te rozwiązania, które wykażą się największą skutecznością. Obejmiemy Twój biznes profesjonalnym wsparciem, gwarantując kompleksową pomoc w prowadzeniu social media Twojej firmy.

Stworzenie harmonogramu i budżetu

Prowadzenie social media to nie tylko publikowanie postów czy nawiązywanie relacji z odbiorcami. Przygotowując strategię wspólnie z Tobą, ustalimy także budżet, który pozwoli wygenerować maksymalne zasięgi na Facebooku, LinkedInie i Instagramie. Publikacja treści odbywać się będzie w ramach ustalonego wcześniej harmonogramu.

Realizacja

W obsłudze social media dla Twojego biznesu zajmujemy się przygotowaniem contentu zarówno w formie tekstowej, jak i graficznej. Publikacja odbywa się w ramach zaakceptowanego przez Ciebie harmonogramu po skonsultowaniu stworzonych przez nas treści. Zajmujemy się także moderacją komentarzy i zarządzaniem eventami.

Raport i efekty

Oferujemy prowadzenie social media Twojej firmy w wykonaniu doświadczonych specjalistów, regularnie sprawdzając skuteczność wdrażanych działań. Udostępnimy Ci informację o wynikach oraz omówimy je z Tobą przed wyznaczeniem kolejnych celów strategicznych.

Najczęściej zadawane pytania

Strategia social media powinna być dostosowana do specyfiki Twojego biznesu, potrzeb grupy odbiorczej i wymagań, z jakimi wiążą się najpopularniejsze kanały społecznościowe (Facebook, Instagram, LinkedIn). Na początku współpracy chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat Twojej firmy, oferty i branży, w której działasz, aby móc przygotować optymalny plan działania i efektywne kampanie w social media.

Social media to dziś jeden z najczęstszych punktów styku z markami i sposób na zbudowanie zaangażowanej społeczności. Jeśli więc zastanawiasz się, jak promować firmę w social media – postaw na przemyślaną strategię marketingową i aktywną obecność w najpopularniejszych kanałach społecznościowych, dzięki której zwiększysz rozpoznawalność swojej marki. 

Aby najlepiej wykorzystać potencjał Twojego firmowego profilu w social media, warto posługiwać się językiem korzyści, przedstawiając zalety oferty i jej zastosowanie oraz podkreślając wartość, jaką Twoje produkty lub usługi przyniosą Klientowi. Ważne, by zachowywać przy tym autentyczność i transparentność.

Media społecznościowe dają znacznie więcej możliwości zarabiania, niż może się początkowo wydawać. Za pomocą dobrej strategii przygotowanej przez specjalistę od social media marketingu można prowadzić efektywną sprzedaż dopasowaną pod bardzo konkretną grupę docelową, budować wizerunek marki i pozyskiwać coraz więcej klientów.

W naszej pracy korzystamy zarówno z narzędzi dostarczanych przez Facebooka, Instagrama czy LinkedIn, jak i z aplikacji zewnętrznych. Jedną z nich jest Kontentino, która umożliwia nam planowanie publikacji treści w mediach społecznościowych z wyprzedzeniem, ułatwiając tym samym współpracę z Klientem. 

Reklama na Instagramie dociera nawet do bardzo specyficznej grupy docelowej i poszerza ją o kolejne osoby dzięki estetycznej, spójnej oprawie graficznej z angażującym call to action. Dla naszych Klientów tworzymy sprzedażowe treści dostosowane do ich społeczności, a także dbamy o budowanie z nią stałych relacji. 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

  Jak możemy Ci pomóc?

  Dane kontaktowe  Wiadomość