Case study

[IT] Polski Software House podbija UK & USA

SEO branża software house na rynkach UK i USA
Wzrost liczby sesji o 792% i liczby użytkowników o 907% w ciągu 12 miesięcy,
Liczba wyświetleń w Google wzrost o 134328%
Generowanie leadów poprzez działania content marketingowe

Założenia projektu

Zwiększenie widoczności, ruchu oraz pozyskiwanie nowych leadów dla polskiego software house na rynkach zagranicznych UK i USA. Największym wyzwaniem była zarówno trudność branży IT, jak i zdecydowanie większa konkurencyjność tych firm na rynkach anglojęzycznych. Postanowiliśmy „sprzedać” w tym projekcie to, co klient miał najlepszego, czyli wysokie kompetencje techniczne i jakość oferowanych usług poprzez content marketing.

Cel projektu

 • zwiększenie widoczności serwisu
 • zwiększenie ruchu na stronie
 • pozyskiwanie leadów

Wyzwania

 • nowa strona internetowa/domena
 • bardzo duża konkurencja w branży IT
 • trudne rynki zagraniczne UK & USA

Czas trwania projektu

październik 2018 – marzec 2020

Przeprowadzone działania SEO

 1. Nowa struktura serwisu

  Działania rozpoczęliśmy od rozbudowy struktury kategorii. Serwis został uzupełniony o dodatkowe usługi świadczone przez software house oraz podstrony dedykowane danym technologiom, używanym w realizowanych projektach. Zarówno nowe jak i istniejące kategorie zostały uzupełnione o treści, zostały zoptymalizowane nagłówki i meta dane.

 2. Optymalizacja techniczna strony

  Strona została również zaudytowana pod względem niedociągnięć technicznych. Najbardziej kluczowymi elementami były: poprawa adresów kanonicznych w celu wyeliminowania duplikacji. Optymalizacja linkowania wewnętrznego między sekcją blogową a sekcjami usług i technologii. Wykluczona została również kanibalizacja między niektórymi wpisami blogowymi i ich odpowiednikami w usługach.

 3. Optymalizacja i uzupełnienie treści

  Mając na uwadze dużą konkurencję i trudność rynków, postanowiliśmy trafiać do potencjalnych klientów poprzez aktywne prowadzenie bloga. Umożliwiło to dotarcie do klientów na różnych etapach decyzyjnych. Szeroki zakres działania, umożliwił wyjście poza wąskie ramy, jakie pierwotnie stwarzała ograniczona liczba kategorii (usług).

 4. Wdrożenie danych strukturalnych

  Poprzez bloga promowaliśmy outsourcing w ramach „offshore” i „nearshore” developmentu. Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem specjalistów. Promowaliśmy mocno wizerunek firmy jako ekspertów ze środkowej Europy, posługujących się płynnie językiem angielskim, będących idealnym rozwiązaniem dla outsourcingowych problemów firm zagranicznych.

 5. Link building

  Domknięciem całego procesu optymalizacyjnego był regularny link building. Oprócz typowych działań wzmacniających domenę, publikowane były również artykuły sponsorowane w zagranicznych portalach na danym rynku.

Efekty rok do roku
(porównanie marzec 2019 do marzec 2020)

Wzrost ruchu organicznego o 792%,
liczby użytkowników o 907%

SEO dla software house rezultaty

(porównanie marzec 2019 do marca 2020, wykres przedstawia dane z GSC z 16 msc)

Wzrost widoczności w wyszukiwarce Google o 134328%

skuteczność SEO dla IT

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Dawid Kasprzyk

Dawid Kasprzyk
CSO / Co-Founder

+48 577 803 503
dawid@strategiczni.pl