Od kilku lat czas przed świętami jest dla nas niezwykle ekscytującym okresem. Nie tylko ze względu na coroczną Wigilię, podczas której mamy okazję spotkać się jako cała organizacja w nieco innych okolicznościach niż na co dzień, ale przede wszystkim z powodu naszej małej tradycji. Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że w Strategiczni.pl do tematu prezentów świątecznych dla naszych klientów podchodzimy w odmienny sposób niż inne firmy. Co roku wybieramy bowiem kilka inicjatyw charytatywnych, na które przeznaczamy środki, zamiast kupować tradycyjne, fizyczne prezenty.

Komu pomogliśmy w 2023 roku? Wszystkie szczegóły znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

Akcje charytatywne zamiast prezentów dla klientów – kogo wspieramy w tym roku?

W tym roku całą organizacją wybraliśmy dwie inicjatywy. Postanowiliśmy wesprzeć je budżetem, który zostałby przeznaczony na bardziej tradycyjne, materialne prezenty dla naszych klientów i partnerów biznesowych. To dla nas wszystkich bardzo ważne przedsięwzięcie, które z dumą możemy kontynuować już od 3 lat.

Paczka najpotrzebniejszych produktów dla jeży ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu

Pierwszą inicjatywą, którą postanowiliśmy wesprzeć, jest akcja organizowana przez Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu. Już dwa lata temu zdecydowaliśmy się zebrać paczkę najpotrzebniejszych produktów dla jeży. Los tych niewielkich zwierzątek, żyjących w parkach oraz lasach w naszym najbliższym sąsiedztwie, jest niezwykle bliski naszym sercom i ponownie chcieliśmy wesprzeć Ekostraż, która niesie pomoc dla jeży. 

W tym roku Ekostraż kolejny raz podzieliła się listą najpotrzebniejszych produktów, za które wdzięczne będą wrocławskie jeże. 

Ekostraż Wrocław - list do Mikołaja od jeży

Nie wahaliśmy się długo i szybko zabraliśmy się za kompletowanie paczki dla tych malutkich stworzeń. Kiedy wszystko było gotowe, Anita, nasza People & Culture Manager, zawiozła wszystkie produkty do siedziby Ekostraży we Wrocławiu.

Anita podzieliła się również zdjęciami z tej wizyty – zobaczcie sami, jak ona wyglądała!

Ufundowanie Wigilii starszym osobom – akcja organizowana przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Kolejną inicjatywą, którą postanowiliśmy wesprzeć w 2023 roku, jest akcja organizowana przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Kiedy padł pomysł, żeby wesprzeć osoby starsze, od razu pomyśleliśmy o tej inicjatywie, którą prywatnie wiele z nas wspiera już kilku lat.

Okres świąteczny dla sporej części z nas to przede wszystkim czas uśmiechu i radosne chwile w gronie najbliższych. Nie wszyscy mają jednak taką możliwość i Wigilię spędzają samotnie. Starsi seniorzy mijają nas na ulicy, często w codziennym pośpiechu nawet nie zwracamy na nich uwagi.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich już od wielu lat organizują Wigilię dla starszych, samotnych osób, tak aby w tym szczególnym okresie również na ich twarzach pojawił się uśmiech. Stowarzyszenie zajmuje się organizacją posiłku oraz upominków dla uczestników Wigilii, a tym osobom, którym ciężko jest dostać się pod wyznaczony adres, pokrywa także koszty dojazdu. Wolontariusze odwiedzają również starsze osoby, które nie mogą dotrzeć na spotkanie.

Wspólnie stwierdziliśmy, że to niezwykle ważna inicjatywa odmieniająca świąteczny czas dla wielu osób, dlatego pozostałą część budżetu przeznaczyliśmy na ufundowanie posiłków wigilijnych dla seniorów.

Akcję organizowaną przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich może wesprzeć każdy, więc gorąco zachęcamy do dokonywania wpłat na rzecz fundacji. Nawet symboliczna kwota się liczy! Link do strony stowarzyszenia – https://www.podarujwigilie.pl/.

Anna Jarocka

Content Marketing Specialist/Project Manager

Swoją karierę w Strategiczni.pl zaczynała jako copywriterka, a obecnie zajmuje stanowisko Project Manager w dziale Contentu. Bierze aktywny udział w rozwoju firmy m.in. dzięki takim projektom jak Employer Branding. Najwięcej radości dają jej zadania, w których może wykazać się swoją kreatywnością. Prywatnie ogromna fanka filmów Wesa Andersona, książek Stephena Kinga i indyjskiej kuchni.

Autor

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się