otwarcie-amazon-w-polsce

Dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców i klientów – Amazon oficjalnie ogłosił, że pracuje nad powstaniem polskiej wersji serwisu. Obecnie Polacy mogą kupować produkty za pośrednictwem tego giganta e-commerce, jednak muszą to robić w wersji niemieckiej. To wszystko ulegnie zmianie, kiedy zapowiedziane działania zostaną wprowadzone w życie.

wiadomość-amazonŹródło grafiki: Amazon Seller Central

W związku ze wzrostem ilości placówek logistycznych powstających na terenie Polski, od lat toczyła się dyskusja i kreowano domysły związane z zaistnieniem polskiej wersji serwisu. Spekulacje podsycane były informacjami o rozpoczęciu współpracy z Pocztą Polską oraz InPost.

Dla Amazona głównym rywalem będzie największa polska platforma e-commerce – Allegro. Jednak ze względu na możliwość zakupu oraz sprzedaży produktów z całego świata, atrakcyjny system prowizyjny i współpracę z polskimi kurierami, ma szanse na szybki rozwój.

Amazon zatrudnia w Polsce około 15 tysięcy osób (stan na kwiecień 2020), a w okresie świątecznym zaoferował pracę 10 tysiącom pracowników sezonowych.

Informacja o powstającej polskiej wersji serwisu została ogłoszona na kontach użytkowników Amazon, a nawet na kanale YouTube Amazon Polska. Alex Ootes – wiceprezes ds. rozwoju w UE Amazon podkreśla, że liczy się rozwój polskich przedsiębiorstw oraz pozyskanie zaufania klientów, którzy dostrzegą zalety w szerokiej, taniej i szybko dostępnej ofercie produktowej.

Zalety Amazon.pl kwestionują już polscy inwestorzy, handlarze i ludzie zajmujący się e-commerce. Padają wątpliwości co do systemu prowizyjnego, tego gdzie odprowadzane będą podatki oraz kosztów prowadzenia handlu na platformie. Dyskutujący dzielą się na tych atakujących, jak i broniących Amazona.

zjednoczeni-sprzedawcy-o-amazonŹródło: grupa na Facebooku Zjednoczeni Sprzedawcy

Założyciel Amazona Jeff Bezos jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Pierwsze miejsce na podium odebrał mu niedawno Elon Musk – (właściciel między innymi SpaceX oraz Tesli). Majątek Bezosa wynosi około 182,4 mld dolarów amerykańskich. Sam Amazon to trzecia największa amerykańska spółka o wartości 1,67 biliona USD.

Czy Amazon.pl okaże się strzałem w dziesiątkę, czy też pójdzie w ślady eBaya na rynku polskim? Przede wszystkim będzie musiał postawić na profesjonalną obsługę klienta, dokładną weryfikację jakości produktów oraz sprzedawców, a także nie negować tego, jak poważną konkurencją jest dla nich wspomniane wcześniej Allegro oraz AliExpress.

 

Źródło informacji: https://www.amazon.com/

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@christianw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się