nowe-wyszukiwanie-w-bing

Bing nieustannie pracuje nad tym, aby usprawnić wyszukiwanie i zapewnić użytkownikom najtrafniejsze odpowiedzi. W tym celu wyszukiwarka rozszerza swoje funkcje i stosuje modele sztucznej inteligencji oraz języka naturalnego, aby ułatwić powyższy proces.

Bing wprowadza nowości związane z Microsoft Turing Natural Language Generation (T-NLG) i Microsoft Turing Natural Language Representation (T-NLR) w celu usprawnienia procesu odnajdywania odpowiedzi w wyszukiwarce. Dzięki najnowszym rozwiązaniom autouzupełnianie w wyszukiwarce nie opiera się już wyłącznie na poprzednich wyszukiwaniach użytkowników. W czasie realnym internautom ukazują się propozycje słów, jakich mogą chcieć użyć, by odnaleźć interesującą ich informację. Wyszukiwarka Bing nie potrzebuje (wcześniej niezbędnej) sugestii użytkownika co do tego, od jakiej litery zaczyna się oczekiwany przez niego wyraz. Ten innowacyjny model sprawia, że pojawiające się podpowiedzi są oparte na naturalnym procesie myślowym towarzyszącym ludziom, kiedy formułują oni związki słowne.

nowe-wyszukiwanie-w-bing

Najnowszy update Binga skupia się też na tym, aby w wyraźniejszy sposób pokazać na stronie wyników odpowiedzi na pytania zadawane przez użytkowników. Do tej pory w wynikach wyszukiwania podkreślane były wyrazy, które pojawiały się w zapytaniu, natomiast obecnie, pogrubioną czcionką prezentowana jest odpowiedź. To skraca czas poszukiwań i wprowadza wygodę w procesie odnajdywania informacji. Poniżej znajdziesz przykład omawianej funkcji.

podkreślanie-odpowiedziŹródło grafiki: https://blogs.bing.com/

W People Also Ask z zadawanymi przez użytkowników pytaniami łączone są również inne, podobne pytania. Prezentowane są one wraz z propozycjami dokumentów, w których można znaleźć odpowiedzi na zapytanie.

people-also-askŹródło grafiki: https://blogs.bing.com/

Powyższy update dostępny jest w 100 wersjach językowych w 200 miejscach na świecie. Proces AI polegający na przewidywaniu zapytań swoich użytkowników jest w procesie stałego rozwoju. Ma to pozwolić użytkownikom całego globu na równe cieszenie się wysoką jakością usług oferowanych przez wyszukiwarkę Bing.

Źródło informacji: https://blogs.bing.com/search-quality-insights/september-2020/Introducing-the-next-wave-of-AI-at-Scale-innovations-in-Bing

Źródło fotografii: https://pixabay.com/pl/users/geralt-9301/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się