Baza wiedzy SEO

Co to jest Ahrefs?

Jesteś tutaj:

Ahrefs to jedno z najpopularniejszych narzędzi analitycznych. Przede wszystkim służy do analizy profili linków prowadzących do strony. Korzystają z niego specjaliści SEO i e-marketingu. Dodatkowo umożliwia także analizę i dobieranie słów kluczowych oraz badanie widoczności strony w różnych wyszukiwarkach i mediach społecznościowych.

Co to jest ranking Ahrefs? Jak działa?

Najprościej rzecz ujmując, ranking Ahrefs pokazuje, jaką dokładnie pozycje zajmuje konkretna strona na wewnętrznej liście tego narzędzia. Warto wiedzieć, że im mniejsza wartość analizowanej domeny, tym wyżej znajduje się ona w rankingu. Informacje, które można znaleźć w rankingu Ahrefsa, są podstawowymi parametrami do porównywania interesującej nas strony z witryną konkurencji.

Ile kosztuje Ahrefs?

W związku z tym, że Ahrefs gromadzi dane od 2010 roku, zakup tego narzędzia to niemała inwestycja. Klienci mogą zdecydować się na zakup jednego z czterech dostępnych pakietów, które różnią się funkcjonalnościami oraz ceną miesięczną. Podstawowy pakiet zaczyna się od 99$ i jest zalecany dla mniejszych firm oraz hobbystycznie prowadzonych projektów.