Baza wiedzy Social Media

Aktualne wymiary zdjęć na Instagram!

Jesteś tutaj:

Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Intuicyjna obsługa, możliwość dzielenia się chwilami z własnego życia i miliony zdjęć otagowanych hasztagami podbiły serca użytkowników na całym świecie.

Mając aktywne konto na Instagramie lub prowadząc na nim biznes, trzeba mieć rękę na pulsie. Czasem nadążanie za aktualizacjami może być uciążliwe, dlatego warto skorzystać z dostępnych poradników, w których znajdziesz istotne informacje. Przykładem jest ten wpis.

Wymiary standardowego zdjęcia i filmu na Instagramie

Najbardziej istotne są proporcje, czyli zachowanie właściwego stosunku krawędzi obrazu. Rekomendowana opcja to 1,91:1, natomiast właściwe będą także wymiary:

  • kwadrat: 1080×1080 px,
  • portret: 1080×1350 px,
  • szerokie zdjęcie (krajobraz): 1080×608 px.

Warto pamiętać, że w przypadku innych obrazów szerokość powinna wynosić 320 px-1080 px.

Wymiary Instastory

Najlepsze będą standardowe wymiary Instastory, ponieważ takie najwygodniej się ogląda, a co za tym idzie – cieszą się największą popularnością. Zalecane opcje to:

  • 1080×1920 px,
  • stosunek 9:16.

Jeśli Twój plik jest większy, najprostszym sposobem będzie zazwyczaj automatyczna zmiana wymiarów Twojego obrazu na 1080×1080 px, co proponuje sam Instagram podczas dodawania zdjęcia. 

Wskazówka: Niezależnie od proporcji Twoich zdjęć, zadbaj, aby miały one wysoką jakość, ale nie przekraczały 1080 px. Jeśli Instagram nadal obniża jakość Twojego zdjęcia, dobrze jest przesłać je z komputera – wtedy możesz mieć pewność, że ostrość będzie świetna.

Format i rozdzielczość na Instagramie – porady

Instagram umożliwia dodawanie postów w formie zdjęć, filmów oraz karuzel, która pozwalają na umieszczenie kilku fotografii lub nagrań jednocześnie. Platforma obsługuje różne formaty plików, w tym JPEG, PNG i GIF, a w przypadku wideo – MP4, MOV i AVI. Rozdzielczość jest jednym z kluczowych czynników, który ma wpływ na jakość i wygląd postów na Instagramie. Platforma umożliwia dodawanie treści o różnych proporcjach, ale ważne jest, aby wiedzieć, jakie wymiary i rozdzielczość wybrać, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Czy ten artykuł był pomocny?
3.4 na 5 gwiazdek

20 ratings

5 Stars 15%
4 Stars 50%
3 Stars 0%
2 Stars 15%
1 Stars 20%
5
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Spis treści