Baza wiedzy Social Media

Aktualne wymiary zdjęć na Instagram!

Jesteś tutaj:

Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Intuicyjna obsługa, możliwość dzielenia się chwilami z własnego życia i miliony zdjęć otagowanych hasztagami podbiły serca użytkowników na całym świecie.

Mając aktywne konto na Instagramie lub prowadząc na nim biznes, trzeba mieć rękę na pulsie. Czasem nadążanie za aktualizacjami może być uciążliwe, dlatego warto korzystać z dostępnych poradników, w których znajdziesz istotne informacje. Przykładem jest ten wpis. 

Wymiary standardowego zdjęcia i filmu na Instagramie

Najbardziej istotne są proporcje, czyli zachowanie właściwego stosunku krawędzi obrazu. Rekomendowana jest proporcja 1,91:1, natomiast właściwe będą także wymiary:

  • kwadrat: 1080×1080 px
  • portret: 1080×1350 px
  • szerokie zdjęcie (krajobraz): 1080×608 px

Przy czym warto pamiętać, że w przypadku innych obrazów, szerokość powinna wynosić min. 320 px a max. 1080 px.

Wymiary Instastory

Najlepsze będą standardowe wymiary Instastory, ponieważ takie najlepiej się ogląda, a co za tym idzie, cieszą się największą popularnością. Są to wymiary:

  • 1080×1920 px
  • oraz stosunek 9:16

Jeśli Twój plik jest większy, najprostszym sposobem będzie zazwyczaj automatyczna zmiana wymiarów Twojego obrazu na 1080×1080 px, co proponuje sam Instagram podczas wrzucania zdjęcia. 

Wskazówka: Niezależnie od proporcji Twoich zdjęć, zadbaj, aby miały one wysoką jakość, ale nie przekraczały 1080 px. Jeśli Instagram nadal obniża jakość Twojego zdjęcia, dobrze jest przesłać je z komputera – wtedy możesz mieć pewność, że ostrość będzie świetna.

Czy ten artykuł był pomocny?
3.1 na 5 gwiazdek
5 Stars 17%
4 Stars 42%
3 Stars 0%
2 Stars 17%
1 Stars 25%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Następny artykuł Co to jest link bio na Instagramie?
Spis treści