Baza wiedzy Social Media

Co to jest link bio na Instagramie?

Jesteś tutaj:

Instagram cieszy się popularnością nie bez powodu. Dlatego warto poznać zagadnienia związane z tym medium społecznościowym. Z tego wpisu dowiesz się, co to jest link bio oraz jak wykorzystać go do promocji swojego konta lub firmy.

Co to jest link bio?

Link bio to nic innego jak link do dowolnej strony internetowej umieszczony w specjalnym polu, które można znaleźć pod zdjęciem profilowym.

Jak wykorzystać link bio?

Link może prowadzić nie tylko do witryny internetowej takiej jak blog czy sklep, ale także do konkretnego źródła np. filmiku na Youtube lub konkretnego posta. Wielu blogerów korzysta z linku bio, aby umieścić tam najnowszy wpis na blogu. Zamiast streszczać cały post na Instagramie, wystarczy umieścić jego fragment z podpisem „całość wpisu znajduje się w linku bio”. Jest to jedyny sposób na dodanie linku, ponieważ Instagram nie stosuje hiperłącza, nie ma także opcji kopiowania treści posta, więc przepisywanie całego linku mogłoby być kłopotliwe.

Jak dodać link bio?

To proste i intuicyjne. Wystarczy wejść w swój profil, a następnie kliknąć przycisk Edytuj profil. Pod swoim nickiem znajdziemy pole Witryna internetowa, do którego wklejamy nasz link i akceptujemy go przyciskiem Wyślij.

Czy ten artykuł był pomocny?
2.4 na 5 gwiazdek
5 Stars 6%
4 Stars 25%
3 Stars 3%
2 Stars 28%
1 Stars 38%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Poprzedni arty Aktualne wymiary zdjęć na Instagram!
Następny artykuł Gdzie na Instagramie znajdują się polubione i zapisane zdjęcia?
Spis treści