How Can We Help?

Co to jest link bio na Instagramie?

You are here:
< All Topics

Instagram cieszy się popularnością nie bez powodu. Dlatego warto poznać zagadnienia związane z tym medium społecznościowym. Z tego wpisu dowiesz się, co to jest link bio oraz jak wykorzystać go do promocji swojego konta lub firmy.

Co to jest link bio?

Link bio to nic innego jak link do dowolnej strony internetowej umieszczony w specjalnym polu, które można znaleźć pod zdjęciem profilowym.

Jak wykorzystać link bio?

Link może prowadzić nie tylko do witryny internetowej takiej jak blog czy sklep, ale także do konkretnego źródła np. filmiku na Youtube lub konkretnego posta. Wielu blogerów korzysta z linku bio, aby umieścić tam najnowszy wpis na blogu. Zamiast streszczać cały post na Instagramie, wystarczy umieścić jego fragment z podpisem „całość wpisu znajduje się w linku bio”. Jest to jedyny sposób na dodanie linku, ponieważ Instagram nie stosuje hiperłącza, nie ma także opcji kopiowania treści posta, więc przepisywanie całego linku mogłoby być kłopotliwe.

Jak dodać link bio?

To proste i intuicyjne. Wystarczy wejść w swój profil, a następnie kliknąć przycisk Edytuj profil. Pod swoim nickiem znajdziemy pole Witryna internetowa, do którego wklejamy nasz link i akceptujemy go przyciskiem Wyślij.

Was this article helpful?
2.1 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 25%
2 Stars 50%
1 Stars 25%
How can we improve this article?
Previous Aktualne wymiary zdjęć na Instagram!
Next Gdzie na Instagramie znajdują się polubione i zapisane zdjęcia?
Table of Contents