Baza wiedzy Social Media

Jak dodać posta na Instagramie?

Jesteś tutaj:

Masz już konto na Instagramie, ale jeszcze nie wiesz jak dodawać posty? To naprawdę proste! W tym krótkim poradniku krok po kroku podpowiemy Ci, jak to zrobić i z jakich funkcji możesz skorzystać. 

Krok 1. Kliknij niewielki plus znajdujący się na dolnym pasku w aplikacji.

instagram - widok ikony do dodawania postow

Krok 2. Pojawi się Twoja galeria, z której możesz wybrać dowolne zdjęcie. Wybierając jedną z opcji na dolnym pasku, możesz także zrobić zdjęcie na żywo lub nagrać film.

Krok 3. Po wybraniu odpowiedniej fotografii możesz ją edytować, korzystając z kilkunastu filtrów lub opcji Edytuj, która zawiera takie możliwości jak:

  • dostosuj
  • jasność
  • kontrast
  • struktura
  • i wiele innych tj. temperatura, nasycenie, kolor, zanikanie czy winieta

Pozwalają one na dowolną obróbkę zdjęcia, podkreślenie jego kolorów czy dodanie specjalnych efektów, np. rozmycia. Film również posiada specjalne opcje. 

Krok 4. Kiedy już przerobisz swój plik graficzny, kliknij przycisk Dalej. Pojawi się możliwość dodania treści posta, w tym np. #hasztagów.

Krok 5. Gdy dodasz już opis, możesz także skorzystać z dodatkowych opcji takich jak oznaczenie znajomych, dodanie lokalizacji czy opublikowanie posta jednocześnie na Facebooku, Twitterze czy Tumblrze. 

Krok 6. Gdy Twój opis oraz zdjęcie są gotowe, wystarczy kliknąć Udostępnij, a Twój post pojawi się na profilu i będzie widoczny dla wszystkich użytkowników (chyba że Twoje konto jest prywatne, wtedy zobaczą go tylko Twoi obserwatorzy).

instagram - opcje oznaczenia postow

Pamiętaj, że wiele zależy od modelu Twojego telefonu i poszczególne opcje mogą się nieznacznie różnić, jednak podstawa pozostaje niezmienna. Jeśli widzisz więc nowy element, nie bój się go przetestować!

Czy ten artykuł był pomocny?
1.7 na 5 gwiazdek
5 Stars 0%
4 Stars 10%
3 Stars 10%
2 Stars 10%
1 Stars 70%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Poprzedni arty Jak dodać Instastory?
Następny artykuł Jak usunąć konto na Instagramie?
Spis treści