ovh pożar

Wczesnym rankiem w środę 3 marca w wyniku pożaru uległo zniszczeniu centrum danych OVH w Strasburgu – poinformował o tym na swoim Twitterze Octave Klaba, dyrektor generalny francuskiego dostawcy usług w chmurze.

Pożar dotknął centrum danych SBG2 OVH oraz część SBG1. Komentatorzy tweeta skarżyli się, że ich aplikacje zostały wyłączone w wyniku pożaru, a wiele osób wyrażało obawy o bezpieczeństwo ludzi w centrum danych. W wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba, a strażacy zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia, dzięki czemu reszta kompleksu nie uległa zniszczeniu. 

ovh pożar

Źródło: Twitter

Z infrastruktury OVH korzysta wielu polskich wydawców internetowych. Problemy ze swoimi serwisami miało m.in. Bonito.pl, a także część e-commerców, działających w oparciu o narzędzie Baselinker, które służy do zarządzania sprzedażą w sklepach internetowych. Problemy na Allegro dotknęły właśnie tych sprzedawców, którzy korzystają z zewnętrznej usługi Baselinker, jednak serwis pomagał poszkodowanym w minimalizowaniu skutków tej awarii. 

ovh twitter

Źródło: Twitter

Z hostingu OVH korzysta w sumie 1,6 mln klientów ze 140 krajów. Firma posiada 400 tys. serwerów w 27 lokalizacjach na całym świecie – głównie w Europie.  Francuski kompleks, który uległ pożarowi, działa od sześciu lat i obsługuje przede wszystkim małych odbiorców, m.in. startupy.

Źródło informacji: https://twitter.com/olesovhcom, https://twitter.com/Gruszka

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@tvick

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się