baner-google

27 września 2020 Google obchodziło swoje 22 urodziny. Najpopularniejsza wyszukiwarka świata nieustannie się rozwija, aby spełniać oczekiwania swoich użytkowników.

Celem współpracy Larrego Page’a i Sergeya Brina było usprawnienie i rozpowszechnienie wygodnej metody wyszukiwania informacji przy użyciu World Wide Web. W 1998 w głowach absolwentów Stanford University narodził się pomysł na Google i jak możemy przeczytać na ich oficjalnej stronie – reszta jest historią.

Nazwa wyszukiwarki pochodzi od liczby googol, oznaczającej 1 i sto zer w zapisie dziesiętnym. Na ten niekonwencjonalny termin wpadł 9-letni siostrzeniec znanego amerykańskiego matematyka Edwarda Kasnera. Miał to być synonim bardzo dużej liczby. Jej zapis powstał w celu przedstawienia studentom Columbia University, jaka jest różnica między liczbą niewyobrażalnie wielką a nieskończonością. Pierwszy raz googol pojawił się w książce Kasnera Matematyka i wyobraźnia z 1940 roku.

Obecnie z Google można korzystać w 109 językach. W zależności od tego, w jakim miejscu na Ziemii się znajdujemy, codziennie pojawiają się adekwatne tematycznie Google Doodles dobrze znane użytkownikom wyszukiwarki.

 

Źródło informacji: https://www.google.com/doodles/googles-22nd-birthday

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@rajeshwerbatchu7

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się