historia połączeń Google

Nowa funkcja pod nazwą „historia połączeń” jest dostępna w Google Moja Firma i została zaprojektowana, by pomóc firmom uzyskać informacje o nieodebranych połączeniach pochodzących z wyszukiwarki Google oraz Map Google. 

Jak działa „historia połączeń”?

Kiedy klient połączy się z Tobą, korzystając z przycisku „Zadzwoń”, który wyświetla się w profilu Twojej firmy, dostępnym w wyszukiwarce Google lub Mapach Google, zostanie automatycznie przekierowany na unikalny numer. Numer przekierowania będzie inny niż ten, który podałeś. Google wygeneruje nowy numer, ale zostanie on poprzedzony tym samym numerem kierunkowym, zależnym od Twojego położenia geograficznego lub numerem prefiksu Twojej firmy. W razie braku dostępu do tego rozwiązania zostanie użyty numer lokalny z Twojego regionu geograficznego.

Testowana „historia połączeń” jest dostępna dla użytkowników w panelu Google Moja Firma i zawiera pełną listę godzin, dat i numerów telefonów, z których dzwonili klienci. Historia połączeń będzie przechowywana w panelu przez 45 dni. Połączenia przychodzące do Twojej firmy za pośrednictwem Google będą poprzedzone informacją, że połączenie zostało zainicjowane przez wyszukiwarkę lub Google Maps. Takie działania mają na celu wzmocnienie marki Google zarówno w świadomości właścicieli firm, jak i klientów.

Wersja beta jest obecnie dostępna dla wybranych firm na terenie Stanów Zjednoczonych. Google informuje, że uruchamia nowe rozwiązanie z uwagi na zwiększone zainteresowanie kontaktem telefonicznym, które ma miejsce z powodu pandemii SARS-Cov-2. 

Źródło informacji: https://support.google.com/business/answer/9688285

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@hazardos

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się