Nowości-w-Google-Workspace

Google Workspace to kolejne narzędzie Google, którego głównym celem jest usprawnienie wykonywania projektów w zespołach. Zdając sobie sprawę z coraz popularniejszej formy pracy hybrydowej, wystąpiła potrzeba usprawnienia komunikacji i umożliwienia wykonywania obowiązków z dowolnej lokalizacji. Google Workspace działa już od października 2020 roku i od niedawna dostępny jest dla każdego z aktywnym kontem Gmail.

Google Workspace umożliwia łączenie wszystkich swoich dotychczasowych narzędzi, jak np. Dokumenty, Meet, Prezentacje, i korzystanie z nich w jednym czasie. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie kilku zadań naraz. Unowocześnieniu uległ także czat, który swoimi opcjami przypomina komunikator Slack.

Nowe funkcje będą dodawane stopniowo, a wśród nich znajdą się m.in.:

  • możliwość odpowiedzi RSVP na zaproszenie do spotkania, z podaniem informacji na temat lokalizacji podczas Meetu (zdalnie lub na miejscu),
  • osoba prowadząca spotkanie będzie mogła wyciszyć poszczególnych uczestników,
  • Dysk Google będzie dodatkowo zabezpieczać newralgiczne dla prywatności firmy pliki oraz chronić je przed phishingiem i złośliwymi oprogramowaniami.

Z Google Workspace można korzystać zarówno w wersji darmowej jak i płatnej.

Więcej o tym, w jaki sposób Google Workspace może pomóc nie tylko biznesom, ale również studentom, nauczycielom, uczniom czy użytkownikom prywatnym, możecie przeczytać na blogu Google Cloud.

 

Źródło informacji: https://cloud.google.com/blog/products/workspace/helping-business-with-new-additions-to-google-workspace

https://blog.google/products/workspace/google-workspace-everyone

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@domenicoloia

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się