Jak dać się znaleźć innym w wyszukiwarce Google? Teraz to możliwe dzięki wirtualnej wizytówce „people cards”. Nowa funkcja kierowana jest do osób, które chcą zaznaczyć swoją obecność w internecie i zaprezentować podstawowe informacje na swój temat. Google podkreśla, że to rozwiązanie powinno zainteresować osoby działające w biznesie, przedsiębiorców, freelancerów, pracowników i wszystkich tych, którzy chcą „pokazać się” w Google.

Stworzenie wizytówki jest bardzo proste. Należy zalogować się na swoich koncie Google, a następnie wpisać w wyszukiwarkę swoje imię i nazwisko lub „add me to Search”. W wyszukiwarce pojawi się monit, w który trzeba kliknąć. Uzupełniając „people cards” możesz dodać imię i nazwisko, informacje o tym, czym się zajmujesz, zdjęcie ze swojego konta Google, kilka słów o sobie, link do strony internetowej lub profili społecznościowych, a także jeżeli zechcesz numer telefonu lub adres e-mail.

karta osoby - screen

Źródło: https://india.googleblog.com/

Jak podkreśla Google, celem nowej funkcjonalności jest dostarczanie wiarygodnych informacji o osobach. Dlatego wyszukiwarka stosuje różnorodne zabezpieczenia, które mają chronić przed spamem i niskiej jakości kartami. Jeżeli trafisz na wirtualną wizytówkę osoby, która Twoim zdaniem jest nieprawdziwa, możesz powiadomić o tym Google. Na jednym koncie Google stworzysz jedną „people card”, a gdy uznasz, że nie chcesz już pojawiać się w wyszukiwarce, możesz w dowolnym momencie usunąć kartę. W tym momencie nowa funkcjonalność jest dostępna jedynie w języku angielskim dla mieszkańców Indii korzystających ze smartfonów. Można podejrzewać, że w przyszłości zostanie rozszerzona też na inne kraje.

Źródło informacji: https://india.googleblog.com/2020/08/introducing-people-cards-virtual.html   

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@solenfeyissa

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się