Rok po oficjalnym zamknięciu starej wersji Google Search Console firma Google ogłosiła, że przeprowadziła migrację narzędzia do zrzekania się linków ze starej Search Console do nowego GSC. 

Zmiany w Disavow Links Tool 

Po przeniesieniu Disavow Links Tool do nowego Google Search Console narzędzie znajduje się pod adresem https://search.google.com/search-console/disavow-links.

zrzekanie się linków

Nowy widok Disavow Link Tools.

Obecnie oba adresy (wcześniej zrzekanie się linków dostępne było w https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main) są aktywne, ale Google z pewnością przekieruje stary adres URL do nowego.

 

disavow link tool

Stary widok Disavow Links Tool.

Oprócz zmiany lokalizacji Google zaktualizował i ulepszył interfejs Disavow Link Tools oraz wprowadził możliwość pobrania pliku zrzeczenia linków jako pliku tekstowego. Dodatkowo nowe raporty o błędach dla przesłanych plików nie są już ograniczone do 10 błędów. 

Dodano również możliwość pobierania pliku i wyświetlania nowych błędów związanych z Twoim plikiem.

Dlaczego warto korzystać z narzędzia do zrzekania się linków? 

Jeśli masz obawy dotyczące złych linków prowadzących do Twojej strony, które negatywnie wpływają na jej pozycję w wynikach wyszukiwania, możesz podać wyszukiwarce Google listę adresów URL lub domen, które ma ignorować. Google sam ignoruje złe linki, jeśli są one wynikiem błędów algorytmicznych, więc działania manualne są w takich wypadkach zbędne. Jednak w sytuacjach, kiedy ręczne działania są niewystarczające i nie możesz pozbyć się nienaturalnych linków naruszających standardy jakości Google, powinieneś użyć Disavow Link Tools, który zrzeknie się szkodliwych linków za Ciebie. 

Zmiany są szczególnie istotne dla specjalistów branży SEO, którym zależy na jakości linków prowadzących do witryn, ponieważ jest to jeden z istotnych czynników wpływających na pozycję strony w wyszukiwarce Google. 

Źródło informacji: https://searchengineland.com/google-migrates-the-disavow-link-tool-to-new-search-console-343870

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@jodaarba

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się