Google-płaci-karę-Francji

To nie pierwsza taka sytuacja kiedy uczciwość Google wzbudziła wątpliwości. Tym razem amerykańska firma nie tylko zapłaci karę narzuconą przez Francuski Urząd do spraw Konkurencji, ale pozwoli na przegląd i przebudowę swojej platformy reklamowej.

Google przez wiele lat swojej działalności stało się monopolistą m.in. w sektorze reklam internetowych. Również Stany Zjednoczone zarzucają im faworyzowanie własnych serwerów w doborze kampanii wyświetlanych użytkownikom. Taki stan rzeczy uniemożliwia uczciwą rywalizację, a tym samym skutkuje niezachwianym procesem wzbogacania się Google.

Dzięki ich usługom strony internetowe mogą sprzedawać miejsce na swoich witrynach, a przedsiębiorcy licytują się o nie. Jako lider na rynku, to stawki generowane przez Google mają największy wpływ na wygląd rynku. Wykluczają wiele biznesów, zarówno tych oferujących miejsce, zajmujących się ich dystrybucją, a w końcu wykupujących, aby wyświetlić swoje reklamy. Omawiana decyzja może mieć istotne znaczenie dla zakończenia monopolu w tej branży.

Źródło informacji: nytimes.com 
Źródło fotografii: https://unsplash.com/@jinyun

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się