komputer mata i hantle

Użytkownicy, którzy w Google poszukują zajęć online lub filmów będą mogli zobaczyć dodatkowe informacje na temat wyszukiwanych treści. Nowy typ danych strukturalnych dodawanych do stron nosi nazwę Home activities i jest dedykowany wydarzeniom związanym z aktywnością domową i sportem. 

Dane strukturalne to specjalne znaczniki, które umieszcza się na stronach internetowych w obrębie kodu HTML. Dzięki ich zastosowaniu roboty Google są w stanie określić, jaki rodzaj treści znajduje się na stronie. Dane te mają także znaczenie w przypadku wyszukiwarki Google. Umożliwiają wyświetlanie tzw. rich snippets, czyli dodatkowych opisów będących uzupełnieniem dla podstawowego widoku wyników wyszukiwania. 

Home activities, czyli nowy typ danych to ułatwienie dla użytkowników. Po kliknięciu filmu lub zajęć online w wynikach wyszukiwania użytkownicy będą mogli poznać więcej szczegółów na ich temat – przeczytać opis zajęć, dowiedzieć się, jak się na nie zapisać lub obejrzeć wideo.

google - widok nowych danych strukturalnych

Źródło:   https://developers.google.com/

Opcja nowych danych obecnie jest dostępna w języku angielskim na urządzeniach mobilnych dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i wyświetla się wyłącznie dla wyszukiwań związanych z aktywnością fizyczną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź na stronę wytycznych – Home activities.  

Źródło informacji: https://developers.google.com/search/docs/data-types/home-activities

Źródło fotografii: https://www.pexels.com/pl-pl/@karolina-grabowska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się