Google wciąż pracuje nad tym, aby udoskonalać swoją wyszukiwarkę obrazów, ponieważ korzysta z niej coraz większa liczba użytkowników. Na przełomie kilku ostatnich lat mogliśmy zauważyć, że w Google Images pojawiły się m.in. podpisy na miniaturkach zdjęć, a w wersji mobilnej możliwość wyszukiwania podobnych obrazów. Wszystkie te ulepszenia mają ułatwić użytkownikom wyszukiwanie wizualnych inspiracji w wyszukiwarce.

 

Google Images – miniaturowe podpisy pod obrazami

google images - samochody zabytkowe

Google Images – wyszukiwanie podobnych obrazów

google images - wyszukiwanie podobnych obrazow

 

Osoby korzystające z Google Image na telefonach komórkowych w Stanach Zjednoczonych ostatnio zyskały jeszcze jedną funkcjonalność. Przy wyszukiwanych obrazach mogą zobaczyć dodatkowe informacje, które pochodzą z Grafów Wiedzy. Czym są Grafy Wiedzy? To specjalny system, który został uruchomiony przez Google w 2012 roku. Można przyrównać go do gigantycznej encyklopedii, w której znajduje się ogromna liczba informacji i faktów. Google gromadząc te informacje, korzysta z otwartych i licencjonowanych źródeł. Grafy Wiedzy to ponad 500 miliardów faktów na temat blisko 5 miliardów podmiotów. 

Co zmienia ta funkcjonalność? Przede wszystkim pozwala zdobyć dodatkową wiedzę na temat osób, miejsc lub rzeczy, która znajdują się na wyszukiwanym obrazie lub są z nim powiązane. Na ten moment informacje z Grafów Wiedzy pojawiają się przy wybranych obrazach i są dostępne dla użytkowników z USA, ale Google zapowiada, że w przyszłości rozszerzy wspomnianą funkcjonalność również na inne rodzaje grafik i kraje.

google images - grafy wiedzy

Źródło: https://blog.google/products/search/knowledge-graph-google-images/

 

Źródło: https://blog.google/products/search/knowledge-graph-google-images/

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@andrewtneel

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się