July 2021 Core Update

Google kilka razy w roku wprowadza w swoich systemach systemach i algorytmach wyszukiwania znaczące zmiany, które są określane jako „główne aktualizacje”. Jedną z nich jest lipcowa aktualizacja July 2021 Core Update.

Ważne zmiany, które mogą mieć znaczenie dla właścicieli witryn, autorów treści i innych osób, np. specjalistów SEO, są zapowiadane przez Google z wyprzedzeniem. Tak było na przykład z „aktualizacją dotyczącą szybkości” (Speed Update), która została ogłoszona kilka miesięcy wcześniej wraz z cennymi wskazówkami. Update’y są tworzone zgodnie z misją Google, aby prezentować użytkownikom trafne i wiarygodne treści.

Google zapowiada główne aktualizacje o szerokim zakresie działania, ponieważ zwykle ich efekty są bardziej zauważalne. Niektóre witryny mogą odnotować z tego powodu spadek/wzrost wizyt na stronie lub zmiany w pozycjach w rankingu wyszukiwania. Nie dzieje się tak zawsze, jednak Google zaleca, by w razie takiej sytuacji skupić się na dostarczaniu jak najlepszych treści. To właśnie jakość contentu jest najważniejsza dla algorytmów wyszukiwarki. 

July 2021 Core Update wraz z Page Experience Update może przynieść niektórym witrynom duże zmiany w statystykach widoczności, dlatego w ciągu najbliższych tygodni warto na bieżąco monitorować wyniki i śledzić analitykę stron.

Źródło informacji: 

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@markuswinkler

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się