microsoft-windows

Dzięki dostępowi do Microsoft Clarity właściciele stron internetowych mogą analizować zachowania osób odwiedzających ich witryny. Narzędzie udzieli im informacji o tym, co wywołuje największe lub najmniejsze zaangażowanie u internautów. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi ułatwiony zostanie również proces wprowadzania wszelkich zmian, mających na celu usprawnienie działania strony. Wszystko to z zachowaniem prywatności danych użytkowników.

Narzędzie z założenia jest bardzo proste w obsłudze i ma być pomocne nie tylko dla doświadczonych deweloperów, ale również dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w obsłudze strony internetowej. Microsoft Clarity w bardzo niewielkim stopniu wpływa na czas ładowania strony i jest w stanie przeanalizować ogromną ilość napływających danych. Narzędzie nie posiada żadnych limitów – niezależnie od tego, ile gości odwiedzi witrynę, funkcjonalności programu pozostaną takie same, a użytkowanie w dalszym ciągu będzie bezpłatne.

Do głównych funkcji Clarity można zaliczyć heatmaps (mapy termiczne), session-replay (powtórka sesji) oraz insights dashboard.

Heatmaps opierają się na wizualizacji clickmaps (kliknięć) oraz scrollmaps (przewinięć). Te pierwsze pokazują, które miejsca na stronie są najczęściej klikane, a tym samym cieszą się największym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Czerwone obszary to najpopularniejsze elementy strony.

mapa-termiczna

Źródło grafiki: https://blogs.bing.com/

Session-replay pozwala na odtworzenie kliknięć, którymi porusza się po stronie osoba ją odwiedzająca. Dzięki temu można zaplanować strategiczne położenie hiperlinków i generalny wygląd strony, tak aby była nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna w oczach użytkowników.

Insights dashboard w czytelny sposób przedstawia dane związane aktywnością użytkowników. Możliwe jest dobranie takich kryteriów, aby jak najbardziej zawęzić analizowaną grupę.

Źródło grafiki: https://blogs.bing.com/ 

Aby wypróbować nowe narzędzie, należy założyć konto i rozpocząć projekt w Microsoft Clarity.

 

Źródło informacji: https://blogs.bing.com/webmaster/october-2020/Microsoft-Clarity-is-now-Generally-Available 

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@ashkfor121

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się