Google Cloud

Google po raz kolejny stara się stwarzać warunki do efektywnego rozwoju przedsiębiorstw. Powstanie regionu Google Cloud Warszawa może oznaczać nowe możliwości na sprawną transformację cyfrową.

Oficjalny start platformy z polskim oddziałem zaplanowano na 14 kwietnia 2021 roku na godzinę 09:00. Na oficjalnej stronie Google Cloud można znaleźć plan wydarzenia, podczas którego nie zabraknie rozmów z najważniejszymi postaciami zarówno ze świata samego Google, jak i polskiej gospodarki. Poruszone zostaną tematy:

  • transformacji cyfrowej – opowiedzą o niej Prezes Zarządu Banku PKO BP (Zbigniew Jagiełło) oraz Wiceprezes Zarządu LPP (Jacek Kujawa),
  • ekspansji – z twórcami spółek Booksy oraz Brainly porozmawia globalna dyrektor Google for Startups (Agnieszka Hryniewicz-Bieniek),

oraz 

  • chmury stworzonej dla i w Polsce.

Google inwestuje w polską gospodarkę

Jak podaje sam Google „Warszawa jest siedzibą największego centrum inżynieryjnego Google Cloud w Europie, które cały czas się rozwija”. Google zachęca do podnoszenia kompetencji swoich pracowników oraz edukowania studentów w zakresie korzystania z Google Cloud. Takie rozwiązania, mogą potencjalnie umożliwić Polsce „objęcie pozycji lidera kompetencji cyfrowych w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Google Cloud to nie tylko opcja zatrudnienia dla mieszkańców Warszawy, ale również m.in. Wrocławia. Wrocławski zespół będzie pomagał we wdrażaniu chmury obliczeniowej dla klientów z całej Europy.

Jak podaje Business Insider, Google zainwestuje w projekt nawet 2 miliardy dolarów, tym samym stanie się on największą inwestycją w Polsce.

 

Źródło informacji: https://cloudonair.withgoogle.com/events/warsaw-region-launch

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@jeisblack

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się