zmiany-w-osadzaniu-treści

24 października treści pochodzące z Facebooka i Instagrama osadzane na stronach WordPress przestaną działać. Zmiana ta działa wstecz, więc dotyczy wszystkich istniejących już treści. Deweloperzy stron w WordPress będą musieli posiadać konkretne uprawnienia, które umożliwią im publikowanie nowych i zabezpieczenie wcześniej osadzonych treści.

Aby móc osadzać na swojej stronie treści pochodzące z Facebooka oraz Instagrama, należy spełniać poniższe warunki:

  • posiadać konto Facebook Developera. Można je utworzyć na stronie developers.facebook.com
  • posiadać zarejestrowną aplikację Facebooka
  • dodać oEmbed Product do swojej aplikacji
  • posiadać Access Token
  • aplikacja Facebooka musi mieć status Live Mode

oEmbed to otwarty format, który umożliwia osadzenie treści z danej witryny na innej stronie. W kontekście Facebooka i Instagrama tworzony jest HTML oraz podstawowe metadane, które pozwalają na osadzenie treści z powyższych social mediów na innej stronie internetowej lub aplikacji.

Dla deweloperów korzystających z WordPress i nie tylko są przygotowywane wtyczki, mające pomóc im w tej niekorzystnej dla nich zmianie.

oEmbed Plus stworzone przez Ayesha Karunaratne pozwoli zachować stabilność osadzonych na stronie treści pochodzących z Facebooka i Instagrama. Jednak aby wtyczka działała, trzeba posiadać konto Facebook Developer i zarejestrować aplikację.

Dzięki wtyczce Smash Balloon nie trzeba zakładać konta deweloperskiego ani rejestrować aplikacji. Posiada ona klucz API, który wystarczy, aby uratować wszelkie treści pochodzące z Facebooka lub Instagrama, osadzone na stronie. Wystarczy, że po pobraniu wtyczki, wjedzie się w menu oEmbed i wybierze opcję Połącz.

Powyższe wtyczki są całkowicie darmowe.

 

Źródło informacji: https://www.searchenginejournal.com/facebook-instagram-drop-support-for-wordpress-embeds/383847/#close

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@jstrippa

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się