team-work

Google Meet wprowadza zmiany mające na celu poprawę jakości korzystania z narzędzia komunikacyjnego. Te innowacje mogą zauważyć pracownicy różnych branż, jak i zwyczajni użytkownicy.

Google Meet zmienia się na lepsze

Przede wszystkim podkreślana jest istota dobrego narzędzia do komunikacji, kiedy świat podąża w stronę częstszej pracy zdalnej i upowszechnienia modelu hybrydowego zarówno w pracy, jak i w szkolnictwie. Dlatego jednym z kluczowych elementów jest umożliwienie każdej osobie używania Google Meet w sposób wydajny, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajduje, z jakiego urządzenia korzysta, w jakim języku mówi, ani jaką rolę pełni w konwersacji. Ten cel ma być osiągnięty dzięki usprawnieniom na płaszczyznach interfejsu, funkcji niezawodności oraz opcji urozmaicających rozmowę.

Co nowego pojawi się na Google Meet?

Interfejs

Interfejs staje się bardziej przyjazny i łatwiejszy w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Będą oni mogli zmieniać rozmiar swojego zdjęcia, zamienić go w niewielki kafelek, przemieścić w dowolny punkt wyświetlacza lub całkowicie wyłączyć. Pozwoli im to na lepsze skupienie się na pozostałych rozmówcach.

Możliwe będzie także przyczepienie lub odczepienie kafla z prezentacją, dzięki czemu można będzie jednocześnie oglądać treści pojawiające się na slajdach, jak i reakcje pozostałych uczestników spotkania. Dostępne będzie także przypinanie dowolnej ilości video, decydując tym samym, na które treści chce się aktualnie zwracać uwagę.

Wszystkie dostępne ustawienia i opcje znajdować się będą w pasku na dole, aby móc sprawniej odnaleźć odpowiedni przycisk i pozostawić więcej miejsca na video swoich współrozmówców. Ikona rozłączenia została odsunięta od kamery i mikrofonu, aby zmniejszyć szansę na przypadkowe wyłączenie się ze spotkania.

google-meet-rozmowyŹródło grafiki: https://cloud.google.com/ 

Jakość i niezawodność

Zdając sobie sprawę z tego, że istotne spotkania mogą mieć miejsce w różnych sytuacjach i lokacjach, Google Meet będzie korzystać z mniejszej ilości danych w ramach Data Saver. Dzięki temu chce zmniejszyć koszta ponoszone przez użytkowników, szczególnie w krajach, w których opłaty za internet mobilny są bardzo wysokie.

Oprócz tego narzędzie będzie automatycznie dostosowywać natężenie światła, tak aby nawet w bardzo ciemnym lub zbyt prześwietlonym pomieszczeniu, użytkownik był dobrze widoczny. Funkcją dodatkowo płatną będzie Autozoom, umożliwiający przybliżenie video osoby, na której chcemy skoncentrować swój wzrok. Taka opcja będzie dostępna dla płatnych subskrybentów Google Workspace.

Urozmaicenie spotkań

Chociaż możliwość zmiany tła na wybrane zdjęcie jest dostępna już od dawna, niedługo będzie je można zastąpić nagraniem video. Na razie w przygotowaniach są: sala lekcyjna, impreza oraz las. Ale Google Meet zapowiada, że opcji będzie więcej. Takie urozmaicenie ma celu pomoc w zachowaniu prywatności użytkowników, ale również bycie ciekawym i zabawnym dodatkiem do konwersacji.

 

Nowe rozwiązania Google Meet kreują szanse na lepsze warunki komunikacji zdalnej, a co za tym idzie, mogą poprawić jakość prowadzonych projektów czy urozmaicić metody przekazywania wiedzy.

 

Źródło informacji: https://cloud.google.com/blog/products/google-meet/new-features-for-google-meet

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@hannahbusing 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się