Core-Web-Vitals

Stopniowe wprowadzanie zmian związanych z aktualizacją page experience planowane wcześniej na maj, zacznie się w połowie czerwca, a jej zakończenie planowane jest na ostatnie dni sierpnia. Page experience update ma na celu poprawienie jakości stron internetowych, a tym samym zadowolenia użytkowników. Już teraz Google podaje wskazówki dla twórców stron, które mają pomóc im przygotować się na tę innowację w Core Web Vitals. Zaznaczają przy tym, że właściciele stron nie powinni odczuć większej różnicy w ich pozycji w wyszukiwarce.

Dane brane pod uwagę w najnowszej aktualizacji

Pośród danych, które będą brane pod uwagę w ramach page experience update można znaleźć metryki LCP, FID, oraz CLS (wraz z CLS po udoskonaleniach Chrome).

Istotną zmianą będzie wyświetlanie w karuzeli Top Stories stron z newsami, które nie muszą posiadać wersji AMP, ale wystarczy, że są zgodne z wymogami Google News. To samo tyczy się aplikacji Google News. Dodatkowo Google usunie odznakę AMP i skupi się na poszukiwaniu nowych form weryfikowania czy treści na stronie spełniają standardy page experience. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji FAQ.

Nowy raport Page Experience w Google Search Console

Nowy raport łączy w sobie działający już raport Core Web Vitals z dodatkowymi komponentami page experience takimi jak HTTPS, brak natrętnych reklam, bezpieczne poruszanie się po stronie oraz wersja mobile-friendly. W jego treści zawierają się informacje m.in. na temat dobrych doświadczeń związanych z danym adresem URL, co można wykorzystać jako inspirację do zaplanowania skutecznych zmian na swojej stronie.

Google ogłasza również, że SXG dostępne jest dla wszystkich stron, nie tylko tych korzystających z technologii frameworka AMP. Dzięki temu każda witryna ma szansę na szybsze załadowanie.

 

Źródło informacji: https://developers.google.com/search/blog/2021/04/more-details-page-experience

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@franki

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się