Napisy na żywo w Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome przynosi swoim użytkownikom nową funkcję. Transkrypcja treści audio dostępna była do tej pory w aplikacji na Android. Od kilku dni Live Caption można używać również na PC.

Transkrypcja dokonywana jest na wszystkich nagraniach audio pojawiających się w przeglądarce. Napisy powstają na podstawie treści pochodzących nie tylko ze stron internetowych, ale również plików prywatnych, otwartych za pomocą przeglądarki.

Nowa funkcja Chrome to nie tylko ułatwienie zapoznawania się z treściami w przypadku braku możliwości odsłuchania nagrania, ale również oznaka coraz większego nacisku na istotę bycia inkluzywnym narzędziem. Do tej pory osoby z niepełnosprawnościami związanymi z brakiem słuchu lub jego dużym uszkodzeniem, nie mogły cieszyć się tymi samymi treściami co pozostali użytkownicy. Dzięki nowej funkcji mogą poznawać niedostępne do tej pory nagrania.

Wygląd napisów jest czytelny, a ich umieszczenie można swobodnie przesuwać po ekranie. Na ten moment dostępna jest transkrypcja wyłącznie w języku angielskim. Aby ustawić ją na swojej przeglądarce, należy wybrać Ustawienia, następnie przejść do sekcji Zaawansowane i kliknąć Ułatwienia dostępu. Na samej górze listy pojawia się opcja Napisy. Wygląd napisów można dostosować do swoich preferencji.

Live CaptionŹródło: Ustawienia Google Chrome

Funkcja Live Caption ma być dostępna na całym świecie na systemach Windows, Mac, Linux oraz ChromeOS.

 

Źródło informacji: https://blog.google/products/chrome/live-caption-chrome

Źródło fotografii:  https://unsplash.com/@neonbrand

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się