web-stories-google

Każdego miesiąca z usługi Discover korzysta nawet 800 milionów użytkowników. Jej rosnąca popularność skłoniła twórców Google do stworzenia nowego elementu w jej obrębie. Do Web Stories na razie dostęp mają osoby na terenie Stanów Zjednoczonych, Indii oraz Brazylii, ale Google już ciężko pracuje nad wprowadzeniem tej nowinki w innych krajach. Dzięki Web Stories użytkownicy wyszukiwarki będą mogli znaleźć w szybki sposób interesujący i atrakcyjny wizualnie content.

Discover to sekcja w aplikacji Google, w której wyświetlane są najnowsze informacje i tematy, które mogą interesować użytkownika. Web Stories ukazują się na górze wyników wyszukiwań w powyższej sekcji. Wystarczy kliknąć wybrany content, żeby móc wygodnie zapoznać się z nim na całym ekranie telefonu. Podobnie jak w przypadku Instagrama czy Facebooka, aby przejść do kolejnych slajdów na karuzeli, wystarczy nacisnąć na ekran, a przesunięcie po nich palcem skutkuje wyświetleniem kolejnego Story.

web-stories-discover

Źródło grafiki: https://blog.google/

Web Stories to idealne narzędzie dla twórców i właścicieli stron internetowych, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na widoczność w sieci. Tworząc Story, autor ma kontrolę nad jej wyglądem i treścią oraz linkowaniem. Wszystkie czynności może wykonać z poziomu WordPressa, MakeStories lub NewsroomAI albo własnoręcznie programując swoją własną karuzelę. Autor decyduje również o tym, które treści powinny podlegać monetyzacji i udostępnieniom. Ze względu na prostotę w tworzeniu oraz efektywność w powiększaniu zasięgów, coraz więcej domen decyduje się na zawieranie Web Stories na swojej głównej stronie oraz upublicznianie ich w social mediach.

Nowa funkcja powstała w kolaboracji z licznymi wydawnictwami i edytorami:

kolaboranci

Źródło grafiki: https://blog.google/

Utworzone Web Stories są indeksowane przez boty Google i mogą generować duże zasięgi. O tym jak tworzyć wartościowy i wysoki jakościowo content wizualny w aplikacji Google możecie dowiedzieć się na Web Stories on Google lub kanale Google Web Creators.

Źródło informacji: https://blog.google/web-creators/web-stories-discover-search/

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@brucemars

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się