google grafika

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla właścicieli lokalnych firm. Ich małe biznesy muszą mierzyć się z zupełnie nową nieznaną dotąd rzeczywistością – pandemią. Jest to też czas, kiedy wielu klientów okazuje wsparcie osobom prowadzącym nieduże działalności. To właśnie spowodowało, że Google opracował własne wskazówki, jak pomagać małym firmom przy wykorzystaniu wizytówki Google Maps. Amerykański gigant proponuje 6 sposobów wsparcia.

  • Zgłoś, że firma znów jest otwarta

Właściciele małych firm nie zawsze na bieżąco aktualizują informacje o swojej działalności w wizytówce Google Maps. Jeżeli wiesz, że Twoja ulubiona firma znów oferuje swoje usługi, możesz jako klient zgłosić ją jako otwartą, a nawet poinformować Google o aktualnych godzinach pracy. 

   google maps - zmiana danych    

  • Dziel się opiniami, ocenami i zdjęciami

W Google Maps wielką moc mają opinie i recenzje. Korzystasz z usług lokalnej firmy? Napisz komentarz, zostaw pozytywną opinię, dodaj zdjęcie. Dzięki takim działaniom pomożesz lokalnym przedsiębiorcom przyciągnąć kolejnych klientów. 

google maps - opinie

  • Korzystaj z usług online

Wiele małych firm przeniosło swoje usługi do sieci. Dzięki szeroko dostępnym komunikatorom online wciąż możliwy jest kontakt z klientami. Google zachęca do korzystania z tego rodzaju usług. Dostęp do nich można teraz znaleźć bezpośrednio w wyszukiwarce Google i Mapach. 

 

google maps - uslugi online

  • Kup kartę podarunkową lub przekaż darowiznę

Google w ponad 25 krajach umożliwia skonfigurowanie kart upominkowych lub darowizn właśnie za pośrednictwem Google Moja firma. To sposób na finansowe wsparcie małych przedsiębiorców. 

  • Zrób rezerwację w innym terminie

Wiele wizyt i spotkań w obecnej sytuacji nie może się odbyć. Google zachęca, aby z nich nie rezygnować. Lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie terminu usługi. Dla właścicieli będzie to pozytywny sygnał, że usługa zostanie zrealizowana, ale nieco później. 

  • Zamawiaj na wynos

Wciąż wiele restauracji nie zdecydowało się otworzyć swoich drzwi dla klientów i oferują posiłki na wynos. Korzystając z Google Maps, znajdziesz punkty gastronomiczne, które właśnie w ten sposób serwują dania. 

google maps - na wynos

Źródło: https://www.blog.google/products/maps/support-small-business-with-google-maps/

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@mitchel3uo

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się