google i klawiatura

Kenichi Suzuki jako pierwszy zauważył i napisał na swoim Twitterze, że w Google Search Console w Raporcie Skuteczności istnieje możliwość korzystania z filtrów wyrażeń regularnych. Do tej pory mogliśmy korzystać jedynie z wyrażeń: „zawiera”, „nie zawiera”, i „ścisłego dopasowania. Regex znacząco rozszerza obecne możliwości – to potężne narzędzie, które pozwala definiować nam dowolne wzorce. Dzięki nim możemy odnaleźć interesujące nas ciągi znaków w danym zbiorze. Do wpisu Kenichiego odniósł się John Mueller z Google.

 

wyrazenia regularne - twitter Źródło: Twitter

Informacja o wyrażeniach regularnych pojawiła się w instrukcji dotyczącej Raportu skuteczności w Google Search Console. Jednak na chwilę obecną wzmianka z instrukcji zniknęła, a i w samym Google Search Console również nie ma wspomnianej funkcjonalności.

Wprowadzenie wyrażeń regularnych, zdecydowanie ułatwi operacje na danych znajdujących się w Google Search Console. W rękach dobrego specjalisty przyczyni się do trafniejszych wniosków i działań. Dlatego z niecierpliwością czekamy, aż funkcja zagości na stałe w panelu GSC.

Źródło fotografii: https://www.pexels.com/pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się