Charytatywność w Strategiczni.pl

Święta to czas, gdy myślimy o innych: rodzinie, przyjaciołach, partnerach biznesowych. Kupujemy drobne upominki, aby sprawić im przyjemność, wysyłamy kartki z życzeniami. Oczarowani radosną atmosferą często jednak zapominamy, jak wiele osób faktycznie potrzebuje prezentów: wsparcia finansowego, konkretnego przedmiotu, zwyczajnej uwagi.

W tym roku nie ulegliśmy złudnemu poczuciu szczęścia i, jako zespół Strategiczni.pl, postanowiliśmy, że środki, które zaplanowaliśmy przeznaczyć na prezenty dla partnerów biznesowych, przekażemy na cele charytatywne.

Wsparliśmy trzy organizacje

W morzu potrzeb trudno wybrać jeden cel, który mielibyśmy wesprzeć. Postanowiliśmy więc kierować się sercem, typując obszary, które są szczególnie ważne dla nas – nie tylko jako członków zespołu Strategiczni.pl, ale przede wszystkim jako mieszkańców Wrocławia i okolic, z całym bagażem osobistych doświadczeń, wzruszeń i obaw.

Idąc za subiektywnym poczuciem, kto naszej pomocy potrzebuje i komu możemy pomóc, zdecydowaliśmy się wybrać trzy organizacje: fundację działającą na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami, dom dziecka oraz organizację zajmującą się ochroną zwierząt.

Dobro dzieci to priorytet

Los doświadcza dzieci bardziej niż dorosłych, bo nie są one jeszcze gotowe, aby stawić czoło chorobie albo samotności. Znaczna część z nas ma dzieci i na własnej skórze poznała ich bezbronność i ogromne pragnienie miłości. Wobec takich potrzeb trudno przejść obojętnie. Dlatego w tym roku dołączyliśmy do akcji Choinka Dobroczyńców. W jej ramach zakupiliśmy bombkę, którą „Gazeta Wyborcza Wrocław” udekorowała wirtualną i drukowaną Choinkę Dobroczyńców. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Fundacji „Potrafię Pomóc” działającą na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi.

W ramach naszych charytatywnych działań wsparliśmy też Dom Dziecka w Obornikach Śląskich, kupując podopiecznym pralko-suszarkę. Do naszej akcji dołączyły się firmy Whirlpool i Neonet, oferując atrakcyjne rabaty. To dowód, że wspólnie można zdziałać więcej.

Zwierzęta są dla nas ważne

Dla większości z nas szczególnie istotny jest los dzikich zwierząt, dlatego trzecią organizacją, o której pomyśleliśmy, było Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż Wrocław. Dołączyliśmy do akcji Świąteczna Paka dla Ekozwierzaka 2021, ponieważ jej celem jest niesienie pomocy cichym mieszkańcom miejskich parków, nieużytków i ogródków działkowych – chorym jeżom. Zwierzęta te żyją tuż obok nas i z powodu nieprzemyślanej działalności człowieka często zapadają na zdrowiu.

Po deklaracji, że chcemy dołączyć do akcji Ekostraży, otrzymaliśmy list, w którym szczegółowo wymieniono, jakie przedmioty są potrzebne, aby zapewnić jeżom komfort dochodzenia do zdrowia. To nie były wygórowane zachcianki: odpowiednia karma, koce z polaru i gazety bez zszywek.

życzenia jeżyList jeży, podopiecznych Ekostraży, do mikołaja

Razem zmieniamy świat

Działania charytatywne na rzecz lokalnej społeczności to najlepsze, w co biznes może i powinien się angażować. My, podejmując decyzję o wyborze organizacji, które chcemy wesprzeć, kierowaliśmy się własnymi wartościami – poszanowaniem dzikiej przyrody i dobrostanem dzieci. Ważne dla nas były też prawdziwe potrzeby obdarowywanych, dlatego przed zakupem skonsultowaliśmy prezenty z wybranymi organizacjami. Dzięki temu wiemy, że nasze działania nie były pustym gestem, a realną pomocą.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się