How Can We Help?

Co to jest TikTok?

You are here:
< All Topics

TikTok, niegdyś bardziej kojarzony z Musical.ly, błyskawicznie zyskał popularność wśród młodych użytkowników. To mobilna aplikacja internetowa bazująca na krótkich (do 1 minuty) filmikach video nagrywanych przez użytkowników do muzyki. Te materiały video zazwyczaj przybierają formę virali i niezwykle szybko zdobywają olbrzymią liczbę wyświetleń. 

Jak powstał TikTok?

TikTok został założony przez przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku. Niektórzy mogą kojarzyć go z inną słynną aplikacją – Musical.ly. Dlaczego? ByteDance we wrześniu 2017 roku wykupiło tę konkurencyjną aplikację za 1 mld dolarów i połączyło ją z TikTokiem. Najszybszy wzrost popularności TikToka przypada na rok 2019 – w grudniu szacowano liczbę jego użytkowników na 1,5 miliarda. Początkowo uznawany za aplikację dla dzieci i młodzieży, obecnie zjednuje sobie grono także starszych internautów.

Dlaczego TikTok jest tak popularny?

To zasługa prostej aplikacji, której tematem przewodnim są filmiki – bezpośrednio po kliknięciu ikony aplikacji, niemalże od razu wyświetli Ci się losowo wybrany i zapętlony filmik, który będzie włączał się, dopóki go nie zatrzymasz lub nie przesuniesz palcem do następnego. Materiały wideo są bardzo różne, wyświetlane w zależności od wieku i informacji zebranych o użytkowniku. Nie ma określonych formatów wideo, jakie mogą zastosować użytkownicy. Trendy zmieniają się z dnia na dzień w oszałamiającym tempie, dlatego jeśli chcesz utrzymać popularność, musisz na bieżąco śledzić popularne wirale, albo wypracować własny styl nagrywania (np. stand-upy). 

Kto wrzuca filmiki na TikToka?

TikTok to aplikacja dla każdego. Znajdziesz tutaj makijażystki wykonujące szybkie tutoriale makijażowe, tancerzy demonstrujących swoje umiejętności, czy po prostu zwierzęta w zabawnych pozach. TikTok jest bardzo uniwersalny i bazuje na powielaniu podobnych schematów. Jeśli masz dobry pomysł, możesz być pewny, że w krótkim czasie podbijesz TikToka i staniesz się inspiracją dla kolejnych twórców.

Was this article helpful?
0.5 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 100%
How can we improve this article?
Previous Co to jest DC na TikToku?
Next Co to są Dźwięki na TikToku?
Table of Contents