Baza wiedzy Social Media

Co to jest TikTok?

Jesteś tutaj:

TikTok to aplikacja, która zrewolucjonizowała świat mediów społecznościowych i jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania  czasu w Internecie. Platforma umożliwia tworzenie i udostępnianie krótkich filmów, które stają się często viralami w ciągu kilku godzin. TikTok to nie tylko miejsce, gdzie możesz pokazać swoje umiejętności taneczne czy wokalne, ale również znakomite narzędzie do rozwoju biznesu.

Kiedy powstał TikTok?

TikTok został założony przez przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku. Niektórzy mogą kojarzyć go z inną słynną aplikacją – Musical.ly. Dlaczego? ByteDance we wrześniu 2017 roku wykupiło konkurencyjną aplikację za 1 mld dolarów i połączyło ją z TikTokiem. Najszybszy wzrost popularności platformy przypada na rok 2019 – w grudniu szacowano liczbę jego użytkowników na 1,5 miliarda. Początkowo uznawany za aplikację dla dzieci i młodzieży, obecnie zjednuje sobie grono także starszych internautów.

Jak działa TikTok?

Główną cechą wyróżniającą TikToka od innych platform społecznościowych jest fakt, że skupia się ona wyłącznie na krótkich, dynamicznych filmach, trwających 15-60 sekund. Oprócz nagrywania i udostępniania treści, aplikacja umożliwia też komentowanie oraz udostępnianie filmów innych użytkowników. Jednym z powodów sukcesu TikToka jest fakt, że oferuje łatwy sposób na tworzenie kreatywnych materiałów wideo.

TikTok – najmodniejsze funkcje

TikTok oferuje wiele funkcji, które przyciągają uwagę użytkowników i umożliwiają na tworzenie ciekawych i kreatywnych treści. Najpopularniejszą opcją jest efekt dźwiękowy, który pozwala na wykorzystanie utworów muzycznych w filmach. Użytkownicy mają dostęp do filtrów i efektów wizualnych, które urozmaicają tworzone treści. Inną popularną funkcją są tzw. „challenge”, czyli wyzwania, które zachęcają użytkowników do nagrywania wideo na określony temat.

Dlaczego TikTok jest tak popularny?

To zasługa prostej aplikacji, której tematem przewodnim są filmiki – bezpośrednio po kliknięciu ikony aplikacji, niemalże od razu wyświetli Ci się losowo wybrany i zapętlony filmik, który będzie włączał się, dopóki go nie zatrzymasz lub nie przesuniesz palcem do następnego. Materiały wideo są bardzo różnorodne, wyświetlane w zależności od wieku i informacji zebranych o użytkowniku. Nie ma określonych formatów wideo, jakie mogą zastosować użytkownicy. Trendy zmieniają się z dnia na dzień w oszałamiającym tempie, dlatego jeśli chcesz utrzymać popularność, musisz na bieżąco śledzić popularne viralealbo wypracować własny styl nagrywania (np. stand-upy). 

Kto wrzuca filmiki na TikToka?

TikTok to aplikacja dla każdego. Znajdziesz tutaj makijażystki wykonujące szybkie tutoriale makijażowe, tancerzy demonstrujących swoje umiejętności czy po prostu zwierzęta w zabawnych pozach. TikTok jest bardzo uniwersalny i bazuje na powielaniu podobnych schematów. Jeśli masz dobry pomysł, możesz być pewny, że w krótkim czasie podbijesz TikToka i staniesz się inspiracją dla kolejnych twórców. 

Czy ten artykuł był pomocny?
2.4 na 5 gwiazdek

7 ratings

5 Stars 29%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 14%
1 Stars 57%
5
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Spis treści