Baza wiedzy Social Media

Co to jest TikTok?

Jesteś tutaj:

TikTok, niegdyś bardziej kojarzony z Musical.ly, błyskawicznie zyskał popularność wśród młodych użytkowników. To mobilna aplikacja internetowa bazująca na krótkich (do 1 minuty) filmikach video nagrywanych przez użytkowników do muzyki. Te materiały video zazwyczaj przybierają formę virali i niezwykle szybko zdobywają olbrzymią liczbę wyświetleń. 

Jak powstał TikTok?

TikTok został założony przez przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku. Niektórzy mogą kojarzyć go z inną słynną aplikacją – Musical.ly. Dlaczego? ByteDance we wrześniu 2017 roku wykupiło tę konkurencyjną aplikację za 1 mld dolarów i połączyło ją z TikTokiem. Najszybszy wzrost popularności TikToka przypada na rok 2019 – w grudniu szacowano liczbę jego użytkowników na 1,5 miliarda. Początkowo uznawany za aplikację dla dzieci i młodzieży, obecnie zjednuje sobie grono także starszych internautów.

Dlaczego TikTok jest tak popularny?

To zasługa prostej aplikacji, której tematem przewodnim są filmiki – bezpośrednio po kliknięciu ikony aplikacji, niemalże od razu wyświetli Ci się losowo wybrany i zapętlony filmik, który będzie włączał się, dopóki go nie zatrzymasz lub nie przesuniesz palcem do następnego. Materiały wideo są bardzo różne, wyświetlane w zależności od wieku i informacji zebranych o użytkowniku. Nie ma określonych formatów wideo, jakie mogą zastosować użytkownicy. Trendy zmieniają się z dnia na dzień w oszałamiającym tempie, dlatego jeśli chcesz utrzymać popularność, musisz na bieżąco śledzić popularne wirale, albo wypracować własny styl nagrywania (np. stand-upy). 

Kto wrzuca filmiki na TikToka?

TikTok to aplikacja dla każdego. Znajdziesz tutaj makijażystki wykonujące szybkie tutoriale makijażowe, tancerzy demonstrujących swoje umiejętności, czy po prostu zwierzęta w zabawnych pozach. TikTok jest bardzo uniwersalny i bazuje na powielaniu podobnych schematów. Jeśli masz dobry pomysł, możesz być pewny, że w krótkim czasie podbijesz TikToka i staniesz się inspiracją dla kolejnych twórców.

Czy ten artykuł był pomocny?
2.8 na 5 gwiazdek
5 Stars 50%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 50%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Poprzedni arty Co to jest DC na TikToku?
Następny artykuł Co to są Dźwięki na TikToku?
Spis treści