Baza wiedzy Social Media

Kiedy Facebook blokuje konto użytkownika?

Jesteś tutaj:

Czasami zdarza się, że nasze konto na Facebooku zostaje zablokowane. Do takiej sytuacji może dojść z wielu powodów. Jakie są najpopularniejsze z nich? Przeczytaj!

Kiedy Facebook blokuje konto użytkownika?

  1. Posiadaczem konta jest osoba poniżej 13 roku życia – po zgłoszeniu takiego konta Facebook ma prawo zareagować, ponieważ jest to niezgodne z regulaminem.
  2. Podszywanie się pod kogoś.
  3. Używanie fałszywego imienia i nazwiska.
  4. Nękanie innych osób lub używanie mowy nienawiści.
  5. Rozsyłanie spamu i reklam.
  6. Publikowanie treści niezgodnych z Regulaminem Facebooka, np. pornograficznych, autodestrukcyjnych, związanych z rasizmem lub terroryzmem.

To tylko kilka powodów – w niektórych przypadkach Facebook może zablokować konto ze względów bezpieczeństwa, np. wtedy gdy w krótkim odstępie czasu zalogujemy się do naszego profilu z kilku różnych urządzeń i lokalizacji.

Co robić, kiedy Facebook zablokuje moje konto?

Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane z niesłusznych powodów lub nie z Twojej winy, możesz odwołać się od decyzji. W tym celu powinieneś złożyć wniosek o weryfikację poprzez Facebooka. 

Pamiętaj, że nie zawsze Twoje konto zostaje zablokowane na stałe. Czasem będą to ograniczone czasowo bany, przykładowo na 48 godzin za szybkie rozesłanie dużej ilości wiadomości (może to zostać uznane za spam).

Czy ten artykuł był pomocny?
2 na 5 gwiazdek

18 ratings

5 Stars 6%
4 Stars 6%
3 Stars 17%
2 Stars 28%
1 Stars 44%
5
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Spis treści