Baza wiedzy Social Media

Jak usunąć konto na Discordzie?

Jesteś tutaj:

Discord to popularna platforma komunikacyjna, która oferuje użytkownikom prowadzenie rozmów głosowych, tekstowych, a także tworzenie grupowych czatów. Jednak czasami z różnych powodów, może być konieczne usunięcie profilu. Jeśli chciałbyś zrezygnować ze swojego konta w aplikacji Discord, a nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszą krótką instrukcją!

Discord – co to?

Discord to platforma dedykowana przede wszystkim graczom, ale także ludziom chcącym zbierać społeczności online. Usługa jest znana z tworzenia serwerów, na których można prowadzić rozmowy (tekstowe, głosowe i wideo), dzielić się plikami i korzystać z różnego rodzaju botów. Discord pozwala na łatwe utrzymywanie kontaktu z innymi użytkownikami z całego świata, a największą popularnością cieszy się wśród społeczności gamingowych.

Jak usunąć konto na Discordzie na stronie internetowej?

Krok 1. Zaloguj się na swoje konto Discord na stronie discord.com.

Krok 2. Kliknij ikonę profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

discord - ustawienia

Krok 3. Wybierz opcję Ustawienia użytkownika z menu rozwijanego.

Krok 4. Po kliknięciu przeniesiesz się do edycji ustawień i będziesz mógł wyłączyć lub usunąć konto. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do swojego konta, to skorzystaj z opcji Wyłącz konto. Natomiast, gdy zależy Ci na nieodwracalnym usunięciu profilu, wybierz Usuń konto.

discord - usun konto

Krok 5. Przeczytaj ostrzeżenia i potwierdź usunięcie konta, wpisując hasło i klikając Usuń konto.

Pamiętaj, że przy opcji Wyłącz konto, będziesz mógł wrócić do aplikacji w dowolnym momencie.

Jak usunąć konto na Discordzie na telefonie?

Podstawową różnicą między usuwaniem konta na telefonie a stronie internetowej jest sposób interakcji użytkownika z interfejsem aplikacji. Panel sterowania na smartfonie może być zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych, a w konsekwencji – mieć odmienny układ. W niektórych przypadkach, na przykład, gdy konto jest zabezpieczone autoryzacją dwuetapową, Discord może również wymagać dodatkowej weryfikacji tożsamości użytkownika.

Usuwanie konta na Discordzie – konsekwencje

Jeśli zdecydujesz się usunąć swoje konto na Discordzie, pamiętaj, że nie będziesz miał już dostępu do danych i społeczności, do których dołączyłeś. Jeśli masz ważne informacje, pliki lub treści, upewnij się, że zostały one zapisane lub skopiowane przed usunięciem profilu. Każdy, kto był właścicielem konkretnego serwera, musi liczyć się z tym, że zostanie on automatycznie zlikwidowany lub przypisany do innego użytkownika.

Warto również pamiętać, że po usunięciu konta na Discordzie, wszystkie informacje związane z profilem, takie jak nicki, nazwy serwerów i kanałów, znikną. Użytkownik może również stracić dostęp do kont innych serwisów zalogowanych za pośrednictwem Discord, takich jak Spotify czy Twitch.

Czy ten artykuł był pomocny?
2.8 na 5 gwiazdek

19 ratings

5 Stars 21%
4 Stars 26%
3 Stars 0%
2 Stars 11%
1 Stars 42%
5
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Spis treści