Baza wiedzy Social Media

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jesteś tutaj:

Jak usunąć konto na Instagramie?

Czasami prowadzenie social media nie jest takie proste i z różnych powodów musisz zlikwidować swoje konto na portalu społecznościowym. Niekiedy opcja usunięcia konta nie jest widoczna na pierwszy rzut oka i trzeba zagłębić się w ustawienia. Jak usunąć konto na Instagramie? W przypadku tego kanału społecznościowego niestety nie możesz tego zrobić z poziomu aplikacji, a jedynie na komputerze stacjonarnym za pośrednictwem przeglądarki. Chcąc wyłączyć konto na Instagramie, masz dwie możliwości: stałe usunięcie konta bez możliwości odwrotu lub tymczasowe wyłączenie konta, w razie gdybyś chciał powrócić do prowadzenia konta na Instagramie.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na ig?

Krok 1. Zaloguj się na swoim koncie na stronie www.instagram.com.

Krok 2. Wejdź na stronę swojego profilu i kliknij Edytuj profil.

Krok 3. Na dole strony znajduje się przycisk Tymczasowe wyłączenie konta.

Krok 4. Na koniec musisz wskazać powód wyłączenia konta, wprowadzić swoje hasło i zaakceptować cały proces usuwania konta.

Powodów, dla których na pewien czas chcesz usunąć konto na Instagramie, może być wiele. Najczęstszą przyczyną mogącą zadecydować o chęci chwilowego wyłączenia profilu jest zdecydowanie liczba godzin przeznaczana codziennie na aktywne przeglądanie tego medium społecznościowego. Instagram może bowiem stać się ogromnym pochłaniaczem czasu, a ilość napływających informacji i zdjęć przytłaczająca.

Jeśli obawiasz się, że social media zabierają Ci zbyt wiele uwagi i czasu, możesz szybko i w łatwy sposób sprawdzić czas, jaki spędzasz na przeglądaniu instagramowego feedu. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na swój profil na Instagramie, a następnie wybrać w menu opcję Twoja aktywność. Wówczas zobaczysz przejrzyste wykresy pokazujące czas, jaki poświęciłeś na korzystanie z tego medium w ciągu ostatniego tygodnia, a także średnią dzienną. Jeśli uznasz, że przedstawione wyniki to stanowczo zbyt dużo i potrzebujesz przerwy, możesz skorzystać z wygodnej funkcji tymczasowego usunięcia konta.

Jeśli postanowisz tymczasowo usunąć konto na Instagramie, Twoje dane są dalej przechowywane, a zdjęcia i profil ukryte. Oznacza to, że Twoje filmy, zdjęcia, wyróżnione relacje, komentarze, polubienia i pozostałe osobiste informacje nie będą przez ten czas widoczne dla innych użytkowników. W każdej chwili możesz ponownie aktywować swój profil, a po powtórnym zalogowaniu wszystko wróci do sytuacji sprzed wyłączenia konta. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że konto możesz wyłączyć jedynie raz w tygodniu, dlatego dobrze przemyśl moment, w którym decydujesz się na tę opcję.

instagram - tymczasowe usunięcie konta

Jak usunąć konto na ig?

Stałe usunięcie konta na Instagramie – krok po kroku

Krok 1. Aby trwale usunąć konto, musisz wejść na specjalną stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/. Możesz to zrobić za pomocą komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego. Pamiętaj jednak, aby użyć przeglądarki internetowej, ponieważ nie da się tego wykonać z poziomu aplikacji w telefonie. Co istotne, tylko Ty możesz trwale usunąć swój profil. Powinieneś jednak wcześniej zalogować się do swojego konta lub mieć dostęp do poczty e-mail, na którą zostało ono uprzednio zarejestrowane.

Krok 2. Po podaniu powodu, dlaczego chcesz usunąć konto (należy go wyselekcjonować z rozwijanej listy, w której masz kilka opcji do wyboru), pojawi się pozostała część panelu.

Krok 3.  Ponownie podaj hasło i zaakceptuj cały proces. Po kliknięciu, usunięcie konta jest już nieodwracalne.

instagram - usuwanie konta

Na koniec warto wspomnieć, że oprócz wyżej wymienionych opcji możesz także usunąć lub zarchiwizować pojedyncze zdjęcia ze swojego profilu, bez likwidacji całego konta. Istnieje również możliwość, aby przesyłać swoje zdjęcia i filmy jedynie do wybranych osób. W tym celu możesz, np. dodać określoną grupę użytkowników do listy bliskich znajomych i tylko im udostępniać tworzone przez Ciebie treści.

W przypadku, gdy obawiasz się o swoją prywatność, istnieje także możliwość ukrycia swojego profilu przed użytkownikami i akceptowanie jedynie wybranych osób, które mają mieć dostęp do Twoich postów. Można to zrobić poprzez blokadę pojedynczych użytkowników lub wybranie opcji Konto prywatne. Aby je ustawić, wejdź na swój instagramowy profil, a następnie kliknij ikonę w prawym, górnym rogu menu. Na pierwszym miejscu listy zobaczysz opcję Ustawienia. Wystarczy, że w nią klikniesz, a później wybierzesz przycisk Prywatność. Za pomocą jednego kliknięcia możesz zmienić swoje konto z publicznego na prywatne. Decyzję o takiej zmianie możesz podjąć w każdej chwili i swobodnie przełączać konto według własnych preferencji i potrzeb.

Po jakim czasie konto na Instagramie jest usuwane?

Gdy przekażesz serwisowi informację, że chcesz trwale usunąć konto na ig, znajdujące się na nim informacje zostaną usunięte po 30 dniach i oznacza to, że nie będziesz mógł ich odzyskać. Jednak w ciągu wspomnianych 30 dni treści przestaną być już dostępne dla innych użytkowników. Instagram w swoim regulaminie informuje, że cały proces usuwania konta może wydłużyć się do 90 dni, a nawet po tym czasie kopia zapasowa może być przechowywana w pamięci i ma to związek m.in. z regulacjami prawnymi. Jak zatem widać, usuwanie konta na Instagramie to nieco skomplikowana kwestia. Jednak podążając według naszych wskazówek, z pewnością szybko i sprawnie usuniesz lub tymczasowo wyłączysz swoje konto.

Czy ten artykuł był pomocny?
2.5 na 5 gwiazdek
5 Stars 6%
4 Stars 17%
3 Stars 11%
2 Stars 34%
1 Stars 32%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Poprzedni arty Jak dodać posta na Instagramie?
Następny artykuł Jak wypromować konto na Instagramie?
Spis treści