How Can We Help?

Jak usunąć konto na Instagramie?

You are here:
< All Topics

Czasami z różnych powodów musisz zlikwidować swoje konto na portalu społecznościowym. Niekiedy taka opcja nie jest widoczna na pierwszy rzut oka i trzeba zagłębić się w ustawienia. W przypadku Instagrama niestety nie możesz tego zrobić z poziomu aplikacji, a jedynie na komputerze stacjonarnym. Masz dwie możliwości: stałe usunięcie konta bez możliwości odwrotu lub tymczasowe wyłączenie konta, w razie gdybyś chciał powrócić do prowadzenia konta na Instagramie.

Tymczasowe wyłączenie konta

Krok 1. Zaloguj się na swoim koncie na stronie www.instagram.com

Krok 2. Wejdź na stronę swojego profilu i kliknij Edytuj profil.

Krok 3. Na dole strony znajduje się przycisk Tymczasowe wyłączenie konta.

Krok 4. Na koniec wskaż powód wyłączenia konta, wprowadź swoje hasło i zaakceptuj cały proces.

W przypadku tymczasowego wyłączenia konta, Twoje dane są dalej przechowywane, a zdjęcia i profil ukryte. W każdej chwili możesz ponownie aktywować swój profil. Warto zwrócić uwagę na to, że konto możesz wyłączyć jedynie raz w tygodniu. 

Stałe usunięcie konta

Krok 1. Aby trwale usunąć konto, musisz wejść na specjalną stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/, ponieważ nie da się tego wykonać z poziomu konta. Powinieneś jednak wcześniej zalogować się do swojego konta.

Krok 2. Po podaniu powodu, dlaczego chcesz usunąć konto, pojawi się pozostała część panelu.

Krok 3. Ponownie podaj hasło i zaakceptuj cały proces. Usunięcie konta jest nieodwracalne.

instagram - usuwanie konta

Na koniec warto wspomnieć, że oprócz wyżej wymienionych opcji możesz także usunąć lub zarchiwizować pojedyncze zdjęcia ze swojego profilu, bez likwidacji całego konta. Jeśli obawiasz się o swoją prywatność, istnieje także możliwość ukrycia swojego profilu przed użytkownikami i akceptowanie jedynie wybranych osób, które mają mieć dostęp do Twoich postów. Można to zrobić poprzez blokadę pojedynczych osób lub wybranie opcji Konto prywatne.

Was this article helpful?
0 out of 5 stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Table of Contents