Facebook Ads – wykorzystanie potencjału reklamowego Facebooka

Ludzie pracujący przy komputerze.

Działania w mediach społecznościowych przyciągają klientów, ale prawdziwy sukces odnoszą ci, którzy potrafią budować zaangażowanie użytkowników. Sprawdź, jakie korzyści dla Twojego biznesu może przynieść skuteczna reklama Facebook Ads!

Benefity

 1. Opcje targetowania na grupę odbiorców

  Dostęp do zaawansowanych opcji targetowania/kierowania kampanią, aby dotarła do odpowiedniej grupy docelowej. Zawężenie obszaru wyświetlania reklamy ma duży wpływ na skuteczność kampanii reklamowej. Możliwość targetowania potencjalnych odbiorców – ze względu na kryteria takie jak płeć, lokalizacja czy zainteresowania – pozwoli na wyodrębnienie grupy osób skłonnej do podjęcia działania, a co za tym idzie również dokonania zakupu.

 2. Wzrost ruchu na stronie internetowej

  Wsparcie dla działań, których celem jest zwiększenie ruchu w witrynie, a także liczby zapytań oraz kliknięć. Głównym powodem przekierowania użytkowników (np. aplikacji mobilnej Facebooka) na stronę www Twojej firmy może być poprawienie wyników sprzedaży w sklepie internetowym.

 3. Szybkie efekty

  Efekty tworzenia kampanii, a później prowadzenia jej, są widoczne po krótkim czasie. Dzięki odpowiednio zoptymalizowanym materiałom promocyjnym szansa na szybki zwrot inwestycji jest naprawdę wysoka. Menadżer reklam umożliwia monitorowanie na bieżąco postępów kampanii Facebook Ads, a w razie potrzeby – edycję i wdrożenie zmian.

  Strategiczni optymalizacja PLA
 4. Rozpoznawalność marki

  Doskonałe możliwości do promowania i kreowania świadomości marki. Facebook Ads pozwolą Twojej firmie wyróżnić się na tle konkurencji, a skuteczna kampania reklamowa przyciągnie grono nowych odbiorców. To prosty sposób na zwiększenie rozpoznawalności wśród klientów i pozyskanie ich uwagi.

  Strategiczni zespół SEO
 5. Różnorodność kreacji reklamowych

  Wiele atrakcyjnych formatów reklam do wyboru dostosowanych pod cele (np. sprzedażowe, wizerunkowe) oraz potrzeby Twojej firmy. Skuteczne kreacje reklamowe to odpowiednio dobrane treści promocyjne. Tworząc kampanię na Facebooku, użytkownik ma do dyspozycji kilka formatów w tym obraz, film, karuzelę, materiał błyskawiczny oraz kolekcję.

Co obejmuje nasza kampania reklamowa na Facebooku?

Strategiczni.pl oferują kompleksowe podejście do planowania działań w ramach Facebook Ads. Kampanie reklamowe – tworzone przez grupę ekspertów – obejmują precyzyjne targetowanie, określenie przemyślanego budżet reklamowy, a także opracowanie strategii, która pozwoli na realizację wskazanych celów sprzedażowych i wizerunkowych. Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojej firmy!

Reklamy na facebook – płatne kampanie reklamowe facebook ads

Obsługiwane rodzaje reklam Facebook Ads

Opcje, które oferuje FB Ads, to obraz, film, karuzela, materiał błyskawiczny oraz kolekcja.

Dostosowanie reklam na urządzeniach mobilnych

Facebook Ads umożliwia tworzenie treści dedykowanych urządzeniom mobilnym (np. kanwa), a także modyfikacje takie jak umiejscowienie reklamy w Messengerze.

Zarządzanie budżetem reklamowym Facebook Ads

W oparciu o doświadczenie w pracy z klientami z różnych branż Strategiczni.pl pomogą osiągnąć Twojemu biznesowi określone cele, jednocześnie rozważnie kierując budżetem.

Raportowanie w menadżerze reklam, tworzenie raportów i analiza danych

Prowadząc kampanię reklamową, eksperci zajmują się monitorowaniem, raportowaniem i analizowaniem osiągniętych wyników.

Ustawienie remarketingu facebook Ads

Instalacja Piksel Facebooka (Facebook Pixel)

Skonfigurowanie Pixel Meta daje wgląd do preferencji klientów, dzięki możliwości monitorowania aktywności użytkowników w Twoim sklepie.

Budowa list niestandardowej grupy odbiorców

Facebook Ads oferuje tworzenie kampanii reklamowych skierowanych bezpośrednio do specjalnie sprofilowanego grona użytkowników.

Tworzenie zestawów reklam pod grupy remarketingowe

Optymalizacja działań promocyjnych obejmuje również tworzenie kampanii reklamowych dedykowanych osobom, które wcześniej weszły w interakcję np. z fanpagem firmy lub stroną internetową.

Budowa zasięgu i targetowanie grupy odbiorców

Dotarcie do największej liczby potencjalnych klientów

Generowanie ruchu i zaangażowania na wszystkich kanałach (w tym stronie internetowej i kontach na mediach społecznościowych).

Budowanie rozpoznawalności marki

Reklamy na Facebooku mogą pozytywnie wpłynąć na kreowanie rozpoznawalności marki.

Targetowanie odbiorców

Skierowanie materiałów promocyjnych do starannie dobranej grupy użytkowników pozwoli zmaksymalizować efekt prowadzenia kampanii.

Pozyskiwanie kontaktów/leadów

Odpowiednio dostosowana treść reklamy zapewni nie tylko więcej like-ów, komentarzy czy obserwujących, ale i lojalnych klientów.

Co wpływa na cenę kampanii reklamowej FB Ads?

Planowanie wydatków na promocję wymaga wyboru konkretnej formy rozliczania za wyświetlane odbiorcom treści sponsorowane. Do dyspozycji jest kilka opcji, w tym określenie budżetu całej kampanii lub konkretnych zestawów reklam. Dodatkowo można zdecydować się na płatność całkowitą (kwota ostateczna) lub dzienną (kwota średnia).

W zależności od indywidualnych potrzeb i celów klienta trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Na budżet reklamowy reklamy Facebook Ads wpływa m.in.:

 • rodzaj grupy docelowej (im większa konkurencyjność na rynku, tym więcej trzeba zainwestować w budżet);
 • cel kampanii reklamowej (kwota jest zależna od tego, na czym Ci zależy, przykładowo pozyskiwanie kontaktów jest działaniem droższym niż zbieranie reakcji);
 • czas trwania kampanii reklamowej (promocja może być krótka lub obejmować działania długofalowe)

Sposób rozliczania i prowadzenia kampanii reklamowej

Obsługa prowadzenia kampanii reklamowych Facebook Ads jest rozliczana w modelu prowizyjnym, zależnym od wysokości budżetu reklamowego. Wysokość prowizji jest ustalana indywidualnie.

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku?

 • Dotarcie do potencjalnych klientów – reklamy Facebook Ads pozwalają na dotarcie do osób, które najbardziej będą zainteresowane Twoimi produktami lub usługami. Fb Ads to niezwykle efektywne narzędzie marketingowe do pozyskiwania nowych odbiorców w internecie. Facebook dysponuje ogromną ilością danych oraz opcją targetowania, która umożliwia wybór właściwej grupy docelowej.
 • Duży zasięg i szereg dodatkowych opcji – Facebook to aktualnie największy serwis społecznościowy wraz z całą siecią powiązanych usług. Z poziomu menadżera reklam można zarządzać reklamami na Instagramie, Audience Network czy Messengerze.
 • Skuteczne i angażujące kreacje reklamowe – korzystanie z menedżera reklam Facebooka daje Twojej firmie możliwość głębszej analizy treści i dostosowania materiałów promocyjnych pod konkretną grupę odbiorców.
 • Budowanie świadomości marki – odpowiednio przeprowadzona kampania reklamowa pozytywnie wpływa na rozpoznawalność Twojej firmy wśród grupy docelowej. Korzyści wizerunkowe przekładają się na wyniki finansowe, gdyż osoby zainteresowane produktem/usługami są skłonne zaufać marce, która zapadła im w pamięć i przykuła uwagę.
 • Zwiększenie wyników sprzedaży – użytkownicy Facebooka (lub innych platform wchodzących w skład Meta) mogą zostać przekierowani bezpośrednio na stronę internetową Twojej firmy, co wpłynie na zwiększenie ruchu w witrynie i generowanie leadów.

Jak prawidłowo targetować odbiorców?

 • Precyzyjne określenie grupy docelowej – kampanie na Facebooku dają duże możliwości określenia najtrafniejszych użytkowników dla naszych usług czy produktów. Podstawowe strategie reklamowania się na Facebooku obejmują targetowanie demograficzne, czyli m.in. wiek, płeć i lokalizację. To ważne przede wszystkim dla lokalnych firmy, które przy niewielkim budżecie mogą dotrzeć do potencjalnych użytkowników. Przy targetowaniu nie wolno zapominać o innych czynnikach, takich jak styl życia i zainteresowania użytkowników. Jeśli wiesz, że Twoi potencjalni klienci są miłośnikami książek Stephena Kinga, to dzięki reklamom na Facebooku bez problemu do nich dotrzesz.
 • Tworzenie niestandardowych grup odbiorców – jedną z najcenniejszych funkcji na platformie Facebook Ads jest budowanie spersonalizowanych grup w oparciu o dotychczasową aktywność użytkowników. Na ich podstawie z łatwością poszerzymy grono naszych odbiorców poprzez Lookalike Audiences, czyli grupy podobnych odbiorców. Facebook – na bazie cech charakterystycznych klientów – sam profiluje kolejnych potencjalnych użytkowników. Kampanie remarketingowe pozwalają na maksymalizację efektu wcześniejszej reklamy Facebook Ads.
 • Wykorzystanie e-mail marketingu – w celu przyśpieszenia procesu budowania pożądanej grupy odbiorców istnieje możliwość wgrania bazy adresów mailowych bezpośrednio do Facebooka. Posiadanie sieci kontaktów budowanej np. poprzez prowadzenie newslettera, pozwala w łatwy sposób na skuteczniejsze targetowanie kampanii reklamowej.
 • Podążanie za trendami – Facebook – podobnie jak cały marketing w social mediach i Internecie – jest bardzo dynamicznym obszarem wymagającym nieustającej pracy, nauki i śledzenia najnowszych trendów w komunikacji. Jeśli zależy Ci na działaniach zgodnych z aktualną wiedzą na temat treści sponsorowanych, to skorzystaj ze wsparcia agencji marketingowej przy tworzeniu kampanii reklamowych Facebook Ads!

Agencja reklamowa Facebook – skorzystaj z pomocy agencji marketingowej, tworząc kampanie reklamowe Facebook Ads!

Twój firma chce zwiększyć zasięg reklamy i dotrzeć bezpośrednio do właściwej grupy odbiorców? Skuteczna optymalizacja kampanii reklamowej często poprzedzona jest latami praktyki i zbieraniem cennego doświadczenia w pracy z różnorodnymi projektami. Reklamowanie się na Facebooku wymaga testowania, monitorowania i optymalizacji kampanii w celu osiągnięcia najkorzystniejszych efektów, czyli jak największych zysków przy niskim koszcie. I tym właśnie zajmujemy się w Strategiczni.pl – agencji PPC.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

  Jak możemy Ci pomóc?

  Dane kontaktowe  Wiadomość