SEO i SEM DLA IT

Rozwiązania dla firm informatycznych, które chcą efektywnie realizować ekspansję na rynki zagraniczne

Szachy
Ludzie rozmawiający przy biurku

Jeśli dynamika sprzedaży Twojej firmy spada, tracisz widoczność w wyszukiwarce i dostajesz coraz mniej zapytań ze strony www, to niepokojący znak, że czegoś brakuje lub coś nie działa, jak powinno w Twojej dotychczasowej strategii marketingowej.

Strategia

Na podstawie naszego wszechstronnego doświadczenia w wielu różnych projektach IT wiemy, że warto skupiać się na solidnym poznaniu rynku docelowego, ponieważ jego specyfika w dużym stopniu decyduje o podjętej strategii działania. Kolejny krok to zadbanie o techniczne SEO oraz zwrócenie uwagi na edukację i wartościowy content marketing. Szczegółowy opis strategii dla firm IT znajdziesz w naszej zakładce „Case study”.

Mieliśmy przyjemność pracować z…

Strategiczni.pl wyróżnieni przez Clutch.co

Clutch to renomowana platforma zlokalizowana w samym sercu Waszyngtonu, zaangażowana w wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Serwis jest wartościowym źródłem informacji dla osób szukających usługodawców, w tym agencji marketingowych czy konsultingowych. Clutch.co tworzy listy najlepszych firm na podstawie rekomendacji i ocen udzielanych przez klientów w różnorodnych kategoriach. Nasza organizacja zdobyła szereg branżowych wyróżnień, oto najważniejsze z nich:

odznaki przyznane strategiczni.pl przez clutch

W Strategiczni.pl stawiamy na indywidualne podejście do klienta, dzięki czemu oferujemy wszechstronne wsparcie i doradztwo na każdym etapie projektu. Staramy się zrozumieć nie tylko specyfikę branży, ale i potrzeby biznesowe firm, z którymi współpracujemy. Dla TKM Project zaprojektowaliśmy trzy strony internetowe oraz kompleksową strategię komunikacji. Projekt był realizowany ze środków z Unii Europejskiej.

Śledź wyniki naszych działań!

Strategiczni.pl x ITCORNER

Wiemy jakie wyzwania stoją przed Twoim biznesem i dobrze rozumiemy potrzeby oraz wymagania branży IT, jesteśmy częścią wrocławskiego klastra firm IT.

Mówimy w Twoim języku

Specjalizujemy się w promocji firm IT na rynkach zagranicznych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy naszej działalności przeszliśmy jako organizacja dużą transformację po to, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie, oferując rozwiązania odpowiednio dostosowane do potrzeb i specyfiki branży IT. Z agencji marketingowej sukcesywnie zmienialiśmy się w agencję consultingową, dla której zwinność to najważniejszy wyznacznik do efektywnej pracy.

Doszliśmy do punktu, w którym zdaliśmy sobie sprawę, że w ostatnim czasie nasza organizacja tak bardzo się zmieniła, że musimy zmienić się razem z nią. Rozwinęliśmy się jako firma, stale stawiamy czoła nowym wyzwaniom i dostarczamy projekty dla zróżnicowanej grupy klientów – a to wszystko pośród szybko rozwijającego się środowiska programistycznego Agile. Z sukcesem wdrożyliśmy w naszej organizacji funkcję Project Managera, rozbudowany proces onboardingu, a także szereg wydarzeń scrumowych. Wciąż rozwijamy także kulturę feedbacku w naszej agencji.

Jednym z czynników warunkujących naszą pozycję lidera w branży IT, jest mówienie wspólnym językiem z naszymi Partnerami. Staliśmy się ekspertami w pozycjonowaniu firm IT, poznaliśmy techniki, które pozwoliły nam zwiększać wartość biznesową naszych Klientów i osiągnęliśmy na tym polu znaczące sukcesy.

W Strategiczni.pl kierujemy się filozofią Agile, a Scrum jest naszym narzędziem do efektywnej pracy. Adaptacja do zmian jest podstawową zasadą wszystkiego, co robimy.  Marketing dla IT stanowi skomplikowany proces, ponieważ opiera się nie tylko na metodach z branży IT, ale też specyficznym podejściu, które musieli wdrożyć nasi specjaliści. Zmiany na rynku reklamowym dzieją się tak szybko, że czasem trudno za nimi nadążyć. Dlatego, zamiast przed nimi uciekać, trzeba zmieniać się razem z nimi i rozumieć potrzeby tej zmiany. Rozwój technologii wymaga od marketingu doboru odpowiednich narzędzi do jego przekazu. Branża marketingowa coraz częściej przypomina model pracy firm IT, które pracują projektowo i opierają się na Agile oraz Scrum. Wdrożenie takiej formy pracy wymagało od nas ogromnego zaangażowania i chęci zmiany całych zespołów – jak wiemy, żadna zmiana nie jest prosta. Udało nam się jednak wypracować sposób na to, by poznać manifest Agile, zaadaptować go do naszych wyzwań i potrzeb oraz skutecznie mierzyć jego funkcjonalność w naszej organizacji.

To znacząco zmieniło nasze podejście do pracy przy projektach IT. Zrezygnowaliśmy z trzymania się sztywnych schematów, a zamiast tego zaczęliśmy w jeszcze większym stopniu wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Partnerów i efektywnie realizować działania, które w realny sposób wpłyną na zwiększenie ich wartości biznesowej.

Dlaczego Strategiczni.pl?

Jako Strategiczni.pl efektywnie zrealizowaliśmy już wiele projektów IT. Mamy bogate doświadczenie w pozycjonowaniu zagranicznym. W tym momencie obsługujemy osiem różnych rynków rozmieszczonych na trzech kontynentach, stale poszerzając naszą ofertę i zakres prowadzonych działań. Sukcesywnie rośniemy w siłę, umożliwiając tym samym ciągły rozwój naszych Partnerów. Skutecznie pomagamy w ekspansji na rynki zagraniczne i promocji biznesu na arenie międzynarodowej. W codziennej pracy stawiamy na dobrą komunikację i efektywny partnership. W ramach wykonywanych projektów wyróżnia nas odwaga, skupienie, zobowiązanie i respekt do tego, co robimy. W Strategiczni.pl kierujemy się wartościami takimi jak otwartość i transparentność. Natomiast filarem naszej pracy jest adaptacja do zmiany.

Zrozumienie języka, w którym posługują się nasi Partnerzy, a także dostosowanie się do zmiany sprawiło, że staliśmy się organizacją, która wyróżnia się na rynku i która przede wszystkim rozumie potrzeby branży IT.

Branża IT w zwinnym zarządzaniu projektami charakteryzuje się szybkim i przejrzystym tworzeniem oprogramowania przy jednoczesnym reagowaniu na zmiany rynkowe. Dzisiejszy rynek tak szybko się zmienia, że przetrwają na nim tylko te organizacje, które za tą zmianą podążą i ją zrozumieją.

W Strategiczni.pl zrozumieliśmy, że zwinność daje nam ogromną korzyść w lepszym dostosowaniu naszej usługi do potrzeb biznesowych branży IT. Wypracowaliśmy w sobie lepszą zdolność do zarządzania zmieniającymi się priorytetami, a nasze usługi dostarczamy szybciej i lepiej. Dążymy do stałego doskonalenia naszej pracy i kierujemy się przy tym zaufaniem, a nie kontrolą. Naszym najważniejszym celem jest pełna transformacja w agencję consultingową i nieustanny rozwój naszych Talentów.

Najczęstsze pytania

Skuteczne rozszerzenie działalności na zagraniczne rynki jest jak najbardziej możliwe. Należy jednak pamiętać, że każdy rynek wymaga indywidualnego podejścia, dlatego działania takie powinny opierać się na dobrze zaplanowanej strategii dostosowanej do jego specyfiki oraz wdrożonej optymalizacji. Jako Strategiczni.pl posiadamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam skutecznie budować widoczność oraz ruch organiczny również na wymagających rynkach zagranicznych. Dzięki zebranemu doświadczeniu dobrze znamy ich specyfikę, a także doskonale rozumiemy charakterystyczne przyzwyczajenia ich odbiorców.

Przede wszystkim zaczniemy od dokładnej analizy oferty firmy po to, by wyznaczyć kluczowe punkty do jej efektywnego rozwoju, a także ustalić najważniejsze cele biznesowe. Następnie sprawdzimy, czego i w jaki sposób wyszukają użytkownicy Internetu w danym kraju, z jakich wyszukiwarek i urządzeń korzystają. Wiemy bowiem, że w tym względzie mogą uwidaczniać się pewne znaczące różnice pomiędzy Polską a rynkami zagranicznymi. Na bazie tego przygotujemy szczegółowe wytyczne, które pozwolą na stworzenie dobrze zoptymalizowanego serwisu, czyli takiego, który będzie chętnie odwiedzany i przyjazny zarówno dla użytkowników, jak i wymagających algorytmów wyszukiwarki. Na koniec będziemy systematycznie pracować nad zbudowaniem odpowiedniej popularności serwisu, dzięki tworzeniu atrakcyjnych, użytecznych dla odbiorców treści.

Nie, każdy rynek to dla nas osobny przypadek, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wygląda w każdym państwie nieco inaczej. Zanim rozpoczniemy współpracę, szczegółowo analizujemy specyfikę danego rynku, dokładnie określając wymagany zakres działań oraz rekomendowany budżet. Obrana przez nas strategia działania zależy w dużym stopniu nie tylko od branży, ale również od tendencji rynkowych, konkurencyjności fraz kluczowych czy liczby popularnych wyszukiwarek. Dokładne przeanalizowanie tych wszystkich kwestii daje szansę na efektywną promocję firmy w sieci i osiągnięcie założonych celów biznesowych.

Nie, oba kraje to dwie różne wyszukiwarki. Oznacza to, że każdy z tych rynków traktujemy jako osobną usługę. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku wszystkich krajów anglojęzycznych. Czytaj więcej o tym jak wygląda nasze pozycjonowanie zagraniczne.

Globalny zasięg Internetu daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie pozycjonowania stron internetowych. Z tego powodu współpraca z polską agencję SEO, która ma doświadczenie w tego rodzaju usługach i zna dobrze zarówno specyfikę zagranicznych rynków, jak i przyzwyczajenia właściwe dla ich odbiorców, może okazać się bardzo skutecznym rozwiązaniem. Co więcej, wybór rodzimej agencji, która znajduje się na miejscu, to często gwarancja sprawniejszej współpracy. Ułatwia to bowiem nawiązanie bliższej relacji z Partnerami, a co za tym idzie – również lepsze zrozumienie indywidualnych potrzeb ich biznesu.

Kompleksowe rozwiązania SEO dla branży IT

Jako jedyna agencja SEO w Polsce specjalizujemy się w promocji firm z branży IT za pomocą SEO na rynkach zagranicznych. Skutecznie pozycjonujemy firmy IT takie jak software house przede wszystkim na rynkach UK oraz US. Chcesz zwiększyć zasięg swojej firmy i spróbować sił na arenie międzynarodowej? Pomożemy Ci w skutecznej promocji Twojego biznesu również poza granicami kraju!

Zwiększ widoczność Twojej firmy za granicą za pomocą SEO dla IT

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

    Jak możemy Ci pomóc?

    Dane kontaktowe    Wiadomość