Techniczne SEO

Co to jest techniczne SEO i dlaczego go potrzebujesz?

Szachy
Ludzie rozmawiający przy biurku

W naszym rozumieniu, techniczne SEO to działania, które skupiają się na bardziej zaawansowanych elementach, mających wpływ na to w jaki sposób Google indeksuje Twoją stronę. ​Techniczne​ ​SEO​ zwraca uwagę na elementy związane z tym w jaki sposób Twoja strona jest renderowana i odczytywana przez Google.

Na co zwraca uwagę techniczne SEO?

  • Szybkość wczytywania się serwisu
  • W jaki sposób serwis się renederuje
  • W jaki sposób roboty indeksujące Google odwiedzają serwer

 

Techniczne SEO zagląda głębiej w strukturę serwisu, zwraca uwagę na mniej oczywiste elementy, które leża poza zasięgiem wzroku użytkowników. Często wymaga analizowania logów serwera oraz wykorzystania dodatkowych narzędzi.

Techniczne SEO – zakres działań

Analiza robots.txt

Techniczne SEO

Analiza struktury linków wewnętrznych

Techniczne SEO

Analiza logów serwerowych

Techniczne SEO

Analiza sposobu renderowania podstron

Techniczne SEO

Analiza częstotliwości indeksacji serwisu

Techniczne SEO

Analiza dostępu robotów do poszczególnych podstron

Techniczne SEO

Analiza szybkości strony

Techniczne SEO

Analiza danych strukturalnych

Techniczne SEO

Analiza duplikacji treści

Techniczne SEO

Case study

Mieliśmy przyjemność pracować

Wskazówki na start

Zobacz więcej wpisów

Najczęstsze pytania dotyczące technicznego SEO

Techniczne SEO przyda się każdemy właścicielowi stron, szczególnie jeżeli strona wykonana została w oparciu o technologie oparte o Java Script takie jak na przykład Angular dotyczy to szybkości strony, sposobu w jakim roboty poruszają się i interpretują stronę i JS

Tak nasze audyty zawierają techniczne wytyczne, pracujemy również na serwisach w pełni opartych o JS.

To zależy od wielkości serwisu, poziomu skomplikowania oraz wykorzystanych technologii. Trzeba mieć świadomość, że w przypadku zmian związanych z technicznym SEO bardzo ważne jest testowanie oraz weryfikacja zmian. Dlatego, cały proces może trwać nawet kilka tygodni od momentu wydania wstępnych zaleceń po ich weryfikację.

Elementy techniczne znajdują się w ramach audytu SEO. Jednak ze względu na swoją złożoność mogą być różne w zależności od audytowanej strony.

Jeżeli masz na myśli brakujące tytuły, źle dobrane nagłówki lub brakujący atrybut ALT w obrazkach, nie mówisz o technicznym SEO.

SEO techniczne to proces, któremu znacznie bliżej do programowania oraz administracji serwerem niż do zwykłej optymalizacji serwisu.

Techniczne SEO są to działania optymalizacyjne skupione na tym, w jaki sposób roboty indeksujące renderują oraz indeksują daną stronę WWW. Rozwój technicznego SEO jako bardziej specjalistycznej gałęzi wiąże się bezpośrednio z rozwojem frameworków Java Scriptowych, które to zmieniły sposób, w jaki strony internetowe są generowane.

Z perspektywy użytkownika zmiana jest niemal niezauważalna, jednak dla robota indeksującego zmieniło się wszystko.

Główna różnica względem tradycyjnych stron internetowych jest taka, że kod, który robot indeksujący otrzymuje wraz z wysłaniem żądania, nie jest tym samym, co finalnie zostaje przedstawione użytkownikowi. Może to generować problemy takie jak zindeksowanie pozornie pustej strony, podczas gry w rzeczywistości dany adres odpowiada za jedną z kluczowych stron w danym serwisie. Serwisy oparte o Java Script wymagają od Google wcześniejszej emulacji całej strony w taki sposób, w jaki widziałby ją użytkownik korzystający z przeglądarki internetowej. Proces ten nazywamy renderowaniem, dopiero tak wyrenderowana strona jest następnie skanowana i indeksowania w oparciu o treść, która pojawia się po skutecznym wyrenderowaniu.

W tym miejscu do gry wchodzi techniczne SEO. Google, pomimo swych niemal nieograniczonych możliwości technologicznych nie posiada wystarczającej mocy obliczeniowej by móc swobodnie renderować i indeksować wszystkie strony w internecie. Dlatego w przypadku stron opartych o JS proces indeksowania może się wydłużać. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykorzystanie budżetu indeksowania, upewnienie się, że roboty indeksujące mają swobodny dostęp do najważniejszych elementów serwisu. Należy pamiętać, że ze względu na dłuższy czas potrzebny na indeksację i renderowanie, również sprawdzenie wprowadzonych zmian wymagać będzie czasu. A ponieważ serwisy, które decydują się na wdrożenie technologii opartych na JS to zazwyczaj duże portale lub sklepy internetowe. W przypadku tego typu serwisów spadki w ruchu organicznym mogą przekładać się na bardzo duże straty finansowe.

Techniczne SEO — nasz zespół ekspertów

Nie wiesz, jak ugryźć techniczne SEO? Specjaliści z naszego zespołu na co dzień realizują projekty, których celem jest podnoszenie jakości stron internetowych. Wykorzystują swoje doświadczenie, aby poprawiać wydajność serwisów. Analizują, planują i działają, co pozwala zapewnić klientom najlepsze techniczne SEO. Eksperci – właśnie ich potrzebujesz, jeżeli chcesz osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Postaw na skuteczne techniczne SEO. Nasi specjaliści poprawią strukturę Twojego serwisu, a Ty zyskasz większe zainteresowanie użytkowników.

Techniczne SEO ekspert – dlaczego warto?

Strony internetowe oparte o JavaScript wymagają odpowiedniego przygotowania, aby roboty Google mogły je właściwie zindeksować. Właśnie w takich przypadkach przyda się techniczne SEO i eksperci, którzy przygotują Twój serwis do zajęcia czołowych pozycji w wyszukiwarkach. Wybierz nasz zespół, a zyskasz profesjonalne wsparcie w pozycjonowaniu.
Techniczne SEO specjalista – zaufaj doświadczeniu
Powierzając swoją stronę internetową agencji SEO, zadbaj o to, aby zajęli się nią specjaliści. Nasz zespół to ludzie, którzy mają doświadczenie w małych i dużych projektach. Realizujemy cele, które sobie stawiamy i osiągamy bardzo dobre wyniki. Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojej strony internetowej!

Techniczne SEO Wrocław, Warszawa, Gdańsk

Chcesz, aby Twoja strona internetowa była niezawodna i także pod względem technicznym spełniała wymagania wyszukiwarek? Właśnie tak działa techniczne SEO. Wrocław – jeżeli szukasz agencji SEO w stolicy Dolnego Śląska, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci przygotować serwis tak, aby Google poprawnie go zaindeksowało. Chętnie opowiemy Ci o projektach, które już zrealizowaliśmy i przedstawimy plan na techniczne SEO Twojej witryny. A może prowadzisz swoją firmę w mieście Gdańsk? Także możesz skorzystać z usług naszej agencji. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak właściwie przeprowadzone pozycjonowanie może pomóc w prowadzeniu biznesu. Techniczne SEO to zadanie dla profesjonalistów. Zaufaj nam i postaw na agencję Strategiczni.pl. Warszawa to miasto, które nigdy się nie zatrzymuje. Firmy ze stolicy potrzebują promocji na najwyższym poziomie. Jak powinny zadbać o widoczność w Internecie? Stawiając na skuteczną optymalizację strony internetowej, także pod względem technicznym. Rozwijasz biznes w stolicy? Postaw na doświadczony zespół i wybierz skuteczne SEO.