Techniczne SEO

Co to jest techniczne SEO i dlaczego go potrzebujesz?

Szachy
Ludzie rozmawiający przy biurku

W naszym rozumieniu, techniczne SEO to działania, które skupiają się na bardziej zaawansowanych elementach, mających wpływ na to w jaki sposób Google indeksuje Twoją stronę. ​Techniczne​ ​SEO​ zwraca uwagę na elementy związane z tym w jaki sposób Twoja strona jest renderowana i odczytywana przez Google.

Na co zwraca uwagę techniczne SEO?

  • Szybkość wczytywania się serwisu
  • W jaki sposób serwis się renederuje
  • W jaki sposób roboty indeksujące Google odwiedzają serwer

 

Techniczne SEO zagląda głębiej w strukturę serwisu, zwraca uwagę na mniej oczywiste elementy, które leża poza zasięgiem wzroku użytkowników. Często wymaga analizowania logów serwera oraz wykorzystania dodatkowych narzędzi.

Case study

Mieliśmy przyjemność pracować

Wskazówki na start

Zobacz więcej wpisów

Najczęstsze pytania dotyczące technicznego SEO

Tak. Techniczne SEO pozwala sprawdzić te części serwisu, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka a odpowiadają za jego widoczność.

To zależy od wielkości serwisu, poziomu skomplikowania oraz wykorzystanych technologii. Trzeba mieć świadomość, że w przypadku zmian związanych z technicznym SEO bardzo ważne jest testowanie oraz weryfikacja zmian. Dlatego, cały proces może trwać nawet kilka tygodni od momentu wydania wstępnych zaleceń po ich weryfikację.

Elementy techniczne znajdują się w ramach audytu SEO. Jednak ze względu na swoją złożoność mogą być różne w zależności od audytowanej strony.

Jeżeli masz na myśli brakujące tytuły, źle dobrane nagłówki lub brakujący atrybut ALT w obrazkach, nie mówisz o technicznym SEO.