Przed odpowiedzią na to pytanie warto się zastanowić, do czego używane są nagłówki na stronach? Przede wszystkim poprawiają przejrzystość podstrony i ułatwiają użytkownikowi poruszanie się po niej. Pozwalają określić, które treści są ważne, a które mniej. Odpowiednia struktura nagłówków pomaga czytnikom tekstowym używanym przez osoby niepełnosprawne streścić zawartość strony internetowej. Same nagłówki nie sprawią jednak, że witryna osiągnie bardzo wysokie pozycje w przeciągu kilku dni. 

Czy w takim razie można używać więcej niż jednego nagłówka H1 na podstronie?

Wszystko zależy od struktury strony. Jeśli dana podstrona zawiera kilka równoważnych sekcji, wtedy do każdej z nich może być przypisany odrębny nagłówek H1. Ekspert z Google’a John Muller powiedział nawet, że można ich używać wedle upodobań, o ile jest to czytelne i zrozumiałe dla użytkownika

Dlatego przede wszystkim należy mieć na uwadze naszych odbiorców. Czy umieszczając więcej nagłówków sprawię, że moja witryna lub treść będzie bardziej przejrzysta, czy raczej wprowadzę zamęt i niespójność?

Dlatego w większości przypadków używany jest tylko jeden nagłówek H1 na podstronę, a w nielicznych kilka. Takie podejście zapewni użytkownikom łatwy dostęp do interesujących treści i sprawi, że dłużej pozostaną na naszej stronie.