Przed odpowiedzią na to pytanie warto się zastanowić, do czego używane są nagłówki na stronach? Przede wszystkim poprawiają przejrzystość podstrony i ułatwiają użytkownikowi poruszanie się po niej. Pozwalają określić, które treści są ważne, a które mniej. Odpowiednia struktura nagłówków pomaga czytnikom tekstowym używanym przez osoby niepełnosprawne streścić zawartość strony internetowej. Same nagłówki nie sprawią jednak, że witryna osiągnie bardzo wysokie pozycje w przeciągu kilku dni.

Czy w takim razie można używać więcej niż jednego nagłówka H1 na podstronie?

Wszystko zależy od struktury strony. Jeśli dana podstrona zawiera kilka równoważnych sekcji, wtedy do każdej z nich może być przypisany odrębny nagłówek H1. Ekspert z Google’a John Muller powiedział nawet, że można ich używać wedle upodobań, o ile jest to czytelne i zrozumiałe dla użytkownika.

Dlatego przede wszystkim należy mieć na uwadze naszych odbiorców. Czy umieszczając więcej nagłówków sprawię, że moja witryna lub treść będzie bardziej przejrzysta, czy raczej wprowadzę zamęt i niespójność?

Dlatego w większości przypadków używany jest tylko jeden nagłówek H1 na podstronę, a w nielicznych kilka. Takie podejście zapewni użytkownikom łatwy dostęp do interesujących treści i sprawi, że dłużej pozostaną na naszej stronie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Uzupełnij wszystkie wymagane pola.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Dawid Kasprzyk
CEO

Skontaktuj się